Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panele słoneczne camper jakie wybrać schemat połączenia?

m.waclawek 14 Maj 2019 23:27 57 0
    m.waclawek
    Poziom 1  
    Witam jako, że jestem prawie zielony potrzebuje porady i pomocy. Zostałem nabywcą campera iveco i jako że planuje dużo stawać na dziko mam duże zapotrzebowanie na energię dodam, że kamper jest duży 5ton ma na wyposażeniu już agregat dometic - benzyna, ładowarkę waeco i przetwornicę waeco.
    planuję kupić 2 wa lub 3 solary
    w załączniku
    ?
    z tego co zrozumiałem, żeby solary miały jak największą sprawność to v max musi być jak najbardziej zbliżone do napięcia ładowania ?
    stąd wybór takiego solara.
    jeszcze prośba do wyjadaczy jaki regulator ?
    Myślę, że z uwagi, że miejsca nie brakuje dołożyłbym jeszcze dwie baterie po 100ah i one tylko byłyby ładowane z tego solara, żeby nie zakłócać pracy tego energobloku z campera, tylko jak rozwiązać później podłaczenie do reszty urządzeń myślałem sobie zwykły hebel ( wyłacznik prądowy ) jeśli potrzebuje energii dodatkowo rozłączam obecne dwa aku po 100ah i podłączam drugim "heblem" w układ te naładowane z solarów. tylko tu potrzebuje jakiś schemat i uwagi co mogę namieszać lub ewentualny schemat jak to spiąć wszystko na raz bez przełączników ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    proszę fachowców o poradę i schematy ?