Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Note3 / baterie / dziwne działanie baterii starej i nowej

14 Maj 2019 23:34 99 4
  • Poziom 2  
    Samsung Note 3 (SM-N9005)
    Bateria stara - B800BE 2013.09.15 (od momentu zakupu)
    S/N AA1D915TS/2-B Samsung

Bateria kupiona w zeszłym roku - B800BE 2017.12.16
    S/n AA1JC16XS/2-B Samsung

Problem: Baterie działaja podobnie, trzymają ok 50% czasu tego co było jak telefon był nowy. Po rozładowaniu, po kilkunastu minutach lub odstawieniu bateri na dłuższy czas baterie mają poziom naładowania 20-25%, choć "nie widziały" w ogóle ładowarki.
    Telefon jest rootowany, wgrywałem sobie różne ROM'y (Lineage OS, MagMa NX itp.), obecnie jadę na oryginalnym Samsung XEO -(2017-05-09/5.0/N9005XXSGBPL6). Zachowanie jest zawsze takie samo. Zastanawia mnie czy to wina "ingerencji" producenta w celu postarzania sprzętu czy coś z oprogramowania zarządzania energia niskiego poziomu a nie samego OS'u jest nieefektywne. Wszelkie rzeczowe sugestie mile widziane. Pozdrawiam.

• Poziom 19  
    saintxl napisał:
    Zastanawia mnie czy to wina "ingerencji" producenta w celu postarzania sprzętu czy coś z oprogramowania zarządzania energia niskiego poziomu a nie samego OS'u jest nieefektywne
    Nic z tych rzeczy. Obie baterie są do wymiany.
    Na ten telefon aktualizacji oprogramowania nie było już od wieków, więc producent nie może zrobić nic w celu postarzania sprzętu. To nie Apple...
  • Poziom 2  
    gathor10 napisał:
    Na ten telefon aktualizacji oprogramowania nie było już od wieków, więc producent nie może zrobić nic w celu postarzania sprzętu. To nie Apple...

Z tego co widzę ostatni firmware wyszedł jakieś pół roku temu (2018-11-29) https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note3/SM-N9005/XEO/

Ja mam wgrany z 2017-05-09.

• Poziom 19  
    saintxl napisał:
    Z tego co widzę ostatni firmware wyszedł jakieś pół roku temu (2018-11-29)
    Nie firmware tylko łatka z zabezpieczeniami. Ten model nie dostaje nowego firmware od 2014 roku. Aktualizacje do firmware były robione i od 2018r support dla tego modelu został oficjanie zakończony.
  • Poziom 6  
    w tych modelach jest to często spotykany problem...