Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Endress+Hauser/CM442-3CH8/0 - Upalony zasilacz - identyfikacjia elementów

14 Maj 2019 23:59 156 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Upaliło zasilacz w sprzęcie do pomiaru ph wody.
    Dystrybutor na Polskę nie ma dostępnego samego zasilacza mimio że modułowy i proponuje wymienić całość (z konfiguracją 6000 zł)
    Płytak zasilacza 6X8 cm niestety nie do kupienia, schematu oczywiście tez brak

po wylutowaniu gniazda zasilania 230V stwierdziłem
    1. uszkodzony termistor 15 Ω ( zamówiłem)
    2. kondensator Murata o symbolu GF - 5000pF - Zmierzyłem inny na płytce o identycznych rozmiarach i symbolu (Nie znalazłem - szukałem na 450v)
    3. zwęglony prawdopodobnie rezystor 700Ω (zmierzyłem te które były obok )
    4. niestety przelotka koło zwęglonego rezystora jest upalona po ścieżkach nie jestem pewien z czym zmostkować bo ścieżka jest w środkowej warstwie

po oczyszczeniu resztek i usunięciu paru elementów

Dodano po 3 [minuty]:

Jakby ktoś miał jakieś sugestie lub spostrzeżenia lub pytania zapraszam do rozkimnki :)
  • Poziom 1  
    Endress ma jeszcze polskie przedstawicielstwo. Spróbuj się zwrócić bezpośrednio do nich. Może będą mieli lepsze ceny?
  • Poziom 9  
    no niestety w Polskim przedstawicielstwie powiedzieli, że nie da się dokupić samego modułu zasilacza i oni chcą te 6000 zł za całość plus konfigurację. Nadmienię iż oni diagnozowali ten sprzęt:
    Diagnoza z serwisu "Spalony zasilacz" ( tyle to widać gołym okiem" - cena diagnozy 400 zł netto.

Wiec lipa

Dodano po 6 [minuty]:

Spróbuję powalczyć bo jeśli mamy kupić nowy sprzęt to mogę próbować do woli ...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy ten
    kondensator Murata o symbolu GF - 5000pF - skoro jest na linii 230 VAC może myć do 250v czy raczej powinien być na 450 v
    i ewentualnie gdzie można go dostać lub jakiś zamiennik odpowiedni.

Dodano po 3 [minuty]:

no i ten upalony (chyba) rezystor... jaka jest szansa że tam może być coś innego skoro są 3 identyczne kondensatory to rezystory może tez powinny być 3 takie same.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    henelwis napisał:
    skoro jest na linii 230 VAC może myć do 250v

Zdecydowanie więcej. Dlaczego? Szczytowa wartość napięcia 230VAC jest o pierwiastek z 2 większe.
  • Poziom 9  
    A jeśli chodzi o namiary gdzie można kupić, bo gmyram i gmyram i nie mogę znaleźć...
  • Poziom 38  
    Patrzyłeś w tme? Patrz 4,7 lub 5,6 nF 500 - 1000V
  • Poziom 9  
    tak oczywiście ale niestety w obudowie mają tylko 4,7 nF 250VAC w obudowie 2022 lub 2025
    a to trochę mało AC