Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tryb awaryjny astra g 1.7 dti

14 Maj 2019 23:58 162 2
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam opla astrę g z 2000roku. Silnik to 1.7dti isuzu y17dt. Problem polega na tym, że męczę się juz ok 2 miesięcy nad jedną usterką. Auto wchodzi w tryb awaryjny gaz nie działa, obroty stoją na 1400 1500obr.
    Po odlaczeniu akumulatora wszytko wraca do normy lub po odlaczeniu kostki od pedalu gazu. Zapala się wtedy chceck engine. Błędy dotyczą samego pedalu gazu P 1120 oraz P1222. Pedał gazu wymieniony. Problem się powtórzył. Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to się wydarzy. Nie wiem od czego to zależy.... wymieniłem pedał gazu. Prześledziłem całą instalację elektryczną. Podminiłem sterownik pompy wtyskowej i dalej problem został. Przeważnie dzieję się to podczas odpalenia auta po nocnym postoju ale i też po kilku godzinach od pracy silnika. Druga sparwa jest taka że jak mam włączoną klimatyzację i przykładowo stoje w korku ruszam i zaraz wciskam z powrotem sprzęgło na takiej zasadzie obroty idą w górę na ok 1500obr. I spadają. Druga sprawa wskazowka obrotomierza podczas opadania tzn. Zbijam na luz to wskazówka opada czasem plynnie a czasem tak jakby się przycinała. Czy na to wszystko moze mieć czujnik pedalu sprzęgła? Z gory dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Sprawdź instalację pomiędzy pedałem gazu a sterownikiem silnika .