Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 1.9 tdi bxe 105 KM - Proszę o Analize logów- Brak mocy/drganie na nis

15 Maj 2019 01:23 213 2
 • Poziom 9  
  Witam. Proszę o Analize logów.
  Samochód ma teraz 140 koni bo zmieniana była mapa ale problem występował jeszcze przed zmianą mocy.
  Odpala bardzo dobrze na zimnym i ciepłym, czasami ładnie się zbiera ale często jest tak ze podczas ruszania drga i bez dodania więcej gazu zgaśnie... To samo podczas zmiany biegów szczególnie na dwójkę i trójkę szarpniecie lub przy niższych obrotach zdycha... Gdy mocno przyśpiesze na dwójce tak ponad 3500 RPM po wrzuceniu trójki najpierw zmula go mocno i po chwili przyspiesza.
  Turbo niedoładowuje co widać na logach ale było sprawdzane przez mechanika i mówił że dobre jest gruszkę zmieniał ale włożył używana i ok. Tydzień był spokój ale znów wróciło.. Passat b6 1.9 tdi bxe 105 KM - Proszę o Analize logów- Brak mocy/drganie na nis Passat b6 1.9 tdi bxe 105 KM - Proszę o Analize logów- Brak mocy/drganie na nis
 • Poziom 9  
  Dodam jeszcze że sprawdzałem sprawność turbiny przez program vcds i jej praca była w zakresie 90,3-9.9 % i niby wg podpowiedzi mieściło się w normie ale jak czytałem o tym pokazywali że mają zakres od 99 jakoś do 0. Dotykając sztangę podnosiła się i opadala płynnie a samo turbo słychać ale nie jakoś głośno czyli wydaje się dobre- tym bardziej że jak się zbiera gdy jest dobrze to aż milooo..
  EGR czyszczony i zaslepiany brak poprawy.. Trochę lepiej jedzie wtedy ale to z przyczyn oczywistych jednak moc nadal ma ten sam problem.
  Przepływka??
 • Poziom 9  
  Naprawdę nie ma tu kogoś kto jest wstanie mi pomóc?