Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - Sieciowa ścieżka do pliku profiles dropbox

15 Maj 2019 02:07 111 2
 • Poziom 15  
  Witam,
  Panie, Panowie - może ktoś się orientuje czy taki zastosowanie może zadziałać.

  Jako, że z TB mozilli korzystam już od wielu lat, nie wyobrażam sobie przesiadki na innego klienta.
  Aktualnie jednak mam problem z pracą na 2-3 komputerach - do TB podpięte kilka firmowych kont email, pracując czy z domu, w terenie albo w biurze - dobrze było by mieć wszędzie aktualny stan korespondencji, wysłane, odebrane, przeczytane, nowe, zakładki itd.

  Obecnie robię kopie na hdd i przenoszę - App DATA/Roaming/Thunderbird - działa, ok ale jest kłopotliwe i trzeba pamiętać.

  Czy ktoś używa tego w trybie 1 wspólnego pliku ścieżki na serwerze ?
  Aktualnie mam podpiętego również dropboxa, aktualizuje pliki po każdej zmianie automatem - więc czy ustawienie w TB ścieżki na lokalizację pliku profiles w DP mogłoby zadziałać?

  1 komputer w 1 czasie jest używany,

  ew. serwer NAS z dyskiem i dostęp z zewnątrz, utworzenie scieżki sieciowej pod Windows ?
 • Moderator Samochody
  ...a nie lepiej używać kont IMAP i problem synchronizacji wtedy nie istnieje? Ale fakt, ostatnio TP zaczął się sypać, a sam projekt w zasadzie jest martwy.
 • Poziom 15  
  Dużo zachodu z ustawieniem IMAP ? rozumiem przy tym ustawieniu TB będzie pobierał wszystkie odebrane, przeczytane, nieprzeczytane, wysłane z serwera - wg ostatniego stanu.

  Jedynie co to zakładek nie będzie. Wiesz nie testowałem tego IMAP i nie wiem jak działa i ile zachodu z ustawieniem tego. To mam przetestowane i działa tak jak chce - więc kwestia tylko wspólnej ścieżki sieciowej.