Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Krups EA9010 - zapchał się przepływ wody?

15 Maj 2019 07:33 129 5
 • Poziom 11  
  Witam,

  Ekspres zapragnął konserwacji – ”Automatyczne czyszczenie”.
  Zgodnie z procedurą dostał tabletkę i zaczął się proces czyszczenia.
  Po kilku minutach w czasie kiedy jeszcze trwały cykle czyszczenia woda z dyszy zaczęła ledwo co lecieć. Gdy przeszedł do płukania też ledwo co, w sumie dla całego procesu ze zbiornika ubyło może 1-1,5 cm poziomu wody.
  Puściłem jeszcze dwa razy ”Automatyczne czyszczenie” bez tabletki – efekt ten sam.

  Dodam, że przed konserwacją ekspres działał normalnie, bez zastrzeżeń.

  Gdy chce się zrobić kawę na początku buczy jak zawsze a potem dźwięk jest stłumiony, tak jakby męczył się z przepchaniem wody, zapewne urwał się jakiś osad co doprowadziło do zapchania przepływu. Następnie gdy kawy naleci pomiędzy 0,5 a 1 cm na ekranie wyświetla się samoczynnie komunikat ”Automatyczna konserwacja”, po czym ekspres próbuje płukać ale tak samo męczy się. Kawy w pojemniku zsypowym po jednym cyklu jest mniej niż zawsze, jest rozsypana (nie w krążku).

  Czy spotkaliście się z takim przypadkiem, gdzie szukać rozwiązania problemu?

  Krups EA9010 - zapchał się przepływ wody? Krups EA9010 - zapchał się przepływ wody? Krups EA9010 - zapchał się przepływ wody?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Co prawda w innym ekspresie (sytuacja bardzo podobna) ale u mnie pomogło odkamienianie dwukrotne. Użyłem bodajże kamixa.
 • Poziom 11  
  Dzięki, puszczę odkamienianie, może pomoże...
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Równie skuteczny będzie kwasek cytrynowy, nie wiem co jest w składzie kamixa i jak może reagować z elementami ekspresu, a natrafia wewnątrz na elementy z różnych materiałów. Albo preparat dedykowany do ekspresów automatycznych. U mnie w EA8050 identyczny objaw miałem po zapchaniu filtra wody wewnątrz obudowy, na wężyku prowadzącym od zbiornika do dystrybutora. Przedmuchanie w przeciwnym kierunku załatwiło sprawę.
 • Poziom 11  
  Sprawy mają się tak...
  W ekspresie Krupsa EA9010 nie da się z menu konserwacji włączyć programu odkamieniania, program wywołuje się sam raz na 360 cykli, może jest jakiś sposób przez menu serwisowe.
  Co do zapchania, to nastąpiło cudowne samouzdrowienie, po dobie po zapuszczeniu na nowo "Automatycznego czyszczenia" (bez tabletki) woda leci normalnie, pompa się nie wysila.
  Reasumując zamykam temat.

  Dziękuję za pomoc !
 • Poziom 11  
  Jak powyżej, temat zamknięty.