Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wasz najbardziej unikalny, rzadki, zabytkowy sprzęt elektroniczny

helterskelter33 15 Maj 2019 11:25 411 8
    helterskelter33
    Poziom 18  
    Witam! Czy macie w swojej kolekcji jakiś sprzęt elektroniczny, który jest rzadkością na naszym rynku, lub jest to prototyp, albo inny sprzęt elektroniczny, który nie był popularny a jest w waszym posiadaniu jak na przykład jeden z pierwszych odtwarzaczy mp3 Philipsa RUSH na karty pamięci 64 MB, który w roku chyba 2000. Pochwalcie się w postach.
    procsa
    Poziom 23  
    Dobry temat... Sprzętów mam dużo, ale najlepsze co mam to bateria "paluszek" 1.5V polska z 1971r. która po podłączeniu miernika pokazuje idealnie 1.5V :)
    750kV
    Poziom 23  
    Woltomierz napięcia stałego. Producent - AEG. Lata 20-te ubiegłego wieku. Sprawny, z mojej kolekcji. :-)
    Papierosy dla pokazania rozmiaru przyrządu.
    Millaka
    Poziom 11  
    Ja mam jeszcze Tamagotchi z lat 90. Pewnie już zdechło, bo nie było karmione od kilkunastu lat :D

750kV napisał:
    Papierosy dla pokazania rozmiaru przyrządu.

Te papierosy są nielegalne i państwo traci na tym miliardy, żeby tylko ktoś Ciebie nie podkablował ;)
    750kV
    Poziom 23  
    Millaka napisał:
    ...Te papierosy są nielegalne i państwo traci na tym miliardy, żeby tylko ktoś Ciebie nie podkablował ;)

Łoj tam, łoj tam, przecież to tylko paczka...⚠§⚠ ➽ (͡๏ʖ̯͡๏) ➽#
    Rezystor240
    Poziom 38  
    750kV napisał:
    Millaka napisał:
    ...Te papierosy są nielegalne i państwo traci na tym miliardy, żeby tylko ktoś Ciebie nie podkablował ;)

Łoj tam, łoj tam, przecież to tylko paczka...⚠§⚠ ➽ (͡๏ʖ̯͡๏) ➽#

O razu traci, po prostu ktoś zje mniej ośmiorniczek (wiadomo o kim mowa).
    darts
    Poziom 15  
    Millaka napisał:
    Ja mam jeszcze Tamagotchi z lat 90. Pewnie już zdechło, bo nie było karmione od kilkunastu lat :D

Ty obudź no się - kiedy Ty w latach 90 widziałeś Tamagotchi ? Jak ja Amigę 600 kupowałem w 1992 ? a o komórkach to tylko lekarze słyszeli.
    ta_tar
    Poziom 30  
    Posiadam jeszcze sprawną Amigę 500 chyba z 1987 r.
    Millaka
    Poziom 11  
    darts napisał:
    Ty obudź no się - kiedy Ty w latach 90 widziałeś Tamagotchi ?

Ja widziałem, moje dzieci to generacja Tamagotchi ;) Pewnie ten trend dotarł do Ciebie wiele lat później ;)

Mam taki mały i bardzo przydatny przyrząd, wielu nazywa go „przedzwaniaczem kabelków”. Niestety on funkcjonuje tylko z „ukochana” płaską 4.5V baterią.
    Kupiłem go w 1987 roku, a teraz dogorywa w piwnicy aż wymyśle jakiś adapter zastępujący płaskie baterie. Wiem, można taki adapter kupić gotowy, ale ja wolę coś swojego ;)
    Jako ciekawostka, ten przyrząd jest do dzisiaj produkowany i oferowany przez TESTBOY w prawie niezmienionej formie, jedyne zmiany to brak żarówek (wszystko to LED) i zasilanie z 3 X AA.