Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaką podkładkę chłodzącą do laptopa?

15 Maj 2019 11:50 105 8
  • Poziom 6  
    Sprawa wygladą tak posiadam acera vx 15 (15,6 cala) jego temperatury są w w miare okej bo nie przekraczają limitów, ale przy dłuższym posiedzeniu przy jakiejś bardziej wymagającej grze robi sie gorąco.
    Na podkładkę moge wydać okolo 130 no max 150 zl, wiec myślę że to będzie już coś z wyższej półki.
    Jakbym zbił temperatury o te około 10 stopni jak pisza ludzie na necie byłoby dobrze.
    Ktoś używa bądź orientuję się w który model warto zainwestować?
  • Poziom 24  
    Laptop był już czyszczony i pasta na chłodzeniu wymieniona?
  • Poziom 6  
    Tak wszystko z jego chłodzeniem jest w porządku jak wspomniałem, a podkładka jak obniży temperatury o te 5-10 stopni z tego co jest to narzekać nie będę, a wręcz przeciwnie
  • Poziom 24  
    Swego czasu korzystałem z podkładki ZM-NC1000, była bardzo solidna (ale i ciężka, raczej do stacjonarnych zastosowań) i rzeczywiście obniżała o parę stopni temperaturę laptopa. Myślę, że co osoba to opinia, ale zwróć uwagę na
    a) kierunek w którym obracają się wiatraki, tzn czy to podkładka która dmucha do góry czy w dół (zdarzają się)
    b) rozmieszczenie wiatraków, powinny wiać bezpośrednio w miejsce które najbardziej się nagrzewa. Możesz je namierzyć samemu organoleptycznie :) albo oglądając jakieś testy laptopa, chyba na notebookcheck są recenzje ze zdjęciami z kamerą termowizyjną.
    c) gabaryty - niektóre podkładki są większe, inne mniejsze i to mocno zależy od preferencji użytkownika
  • Poziom 6  
    Przyjzalem się laptopowi głównie grzeje się środek, po bokach jest chłodny.
    Poczytałem opinie i popatrzyłem na testy podkładki: silentiumpc glacier nc400. Myslicie ze bedzie w porządku?
  • Poziom 6  
    Dzisiaj ja kupilem jo i przetestowalem, srodek lapka znacznie chlodniejszy na 750 obrotach wiec i klatki stabilniejsze, dzueki wszystkim za rady
  • Poziom 6  
    Dzisiaj ja kupilem jo i przetestowalem, srodek lapka znacznie chlodniejszy na 750 obrotach wiec i klatki stabilniejsze, dzueki wszystkim za rady

Dodano po 2 [minuty]:

Silentiukoc glacier nc400