Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel: powtarzanie Makro w kolejnych kolumnach

15 Maj 2019 12:14 42 2
  • Poziom 2  
    Cześć!

W VBA moje umiejętność są szczątkowe i raczej używam nagrywania Makro w Excel jeśli zajdzie taka potrzeba i ewentualnie modyfikuje powstały kod w miarę możliwości i porad z internetu, niemniej nie potrafię znaleźć rozwiązania na następujący problem.

Potrzebuje Makro, które wykona określoną czynność w danej kolumnie, a gdy skończy przeniesie się na następną kolumnę i wykona tę samą czynność i tak w pętli. Wcześniej dla małej ilości kolumn kopiowałem kod i zmieniałem tam wybraną kolumnę, teraz jednak dla ponad 3 tyś. kolumn to nieefektywne.

Działania które wykonywane są dla konkretnej kolumny, a które chciałbym by po skończeniu było wykonywane w następnych kolumnach:

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ważne by wartość z wiersza 3138 danej kolumny zastępowała wszystkie "#" w danej kolumnie,

Dzięki za każdą pomoc
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Cześć. Sprawdź, czy takie coś Ci pasuje:

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W trzech pierwszych linijkach (const) określ zakres działania (u mnie w przykładzie od A1 do H1, przy czym jedynki nie mają znaczenia - leci po kolumnach A-H) oraz numer wiersza z wartością źródłową (w przykładzie 3138).
  • Poziom 2  
    Dzięki,
    Dokładnie o takie działanie mi chodziło. Podstawiłem swój zakres do kodu i poszło bez problemu.

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz :D