Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg 42LB5500 - PO wymianie listew led widoczne podświetlenie matrycy

15 Maj 2019 12:35 291 8
  • Poziom 10  
    Witam, po wymianie listew led w matrycy lc420due-fga6 widać podświetlenie przy jasnych scenach. Wymieniłem cały komplet, nowe innoteki: 6916L-1710A i 6916L-1709A. Matryca nigdy nie rozbierana. Brak informacji odnośnie jakości obrazu przed uszkodzeniem. Kolejność folii prawidłowa, ponieważ ich nie rozdzielałem.
    Zasilacz(eax65423701) sprawdzony. Vled prawidłowe: 206V. Napięcie bezpośrednio na złączu podświetlenia 160-180V, w zależności od wyświetlanego obrazy. Rozkład napięć na listwach równomierny, po 44V.
    Przy regulacji podświetlenia min-max zmienia się w granicach 85-180V.
    Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Zdjęcie jak to wygląda.
  • Poziom 12  
    Może inna barwa światla i "bardziej widac" albo wkleili inne "rozpraszacze" i poszło w świat .Od pewnego czasu przyglądam się tv LG z diodami 6v i w wielu widać diody na jasnym tle,zwłaszcza jak się tv połozy na "plecach".W pionie prawie nie dostrzegalne. Zdjęcie wskazane bo fantazjujemy.
  • Poziom 10  
    Diody przebijają tak samo w pionie, jak i "na plecach". Na próbę podmieniłem jeden pasek z dodatkowymi rozpraszaczami pod soczewkami, ale bez zmian.
    Lg 42LB5500 - PO wymianie listew led widoczne podświetlenie matrycy[/url]
  • Moderator TV
    Listwy na aluminium, czy na "bakelicie"? Była taka partia listew z Chin, które dawały taki efekt, to te wcześniejsze, na bakelicie. I to nie we wszystkich modelach matryc. Te na aluminium , poprawione, powinny dobrze rozpraszać. Ja w każdym razie nie miałem problemów, a wstawiam ich dość dużo. Tak czy inaczej, jest to wina niedopracowanej technologii wykonania samych listew.
    grisza72j napisał:
    Diody przebijają tak samo w pionie, jak i "na plecach". Na próbę podmieniłem jeden pasek z dodatkowymi rozpraszaczami pod soczewkami, ale bez zmian.
    W LG jest tak dużo podpórek, że to nie może mieć znaczenia.
  • Poziom 10  
    Bogred, to może być to. Ja parę ostatnich tv, głównie LG, robiłem na aluminiowych listwach i było ok. Te są niestety na bakelicie. Dziwi mnie to, że przy listwie z dodatkowym rozpraszaczem i z zupełnie innej partii efekt taki sam. Może ten tv od nowości tak miał, tylko użytkownik nie zwracał na to uwagi. Zamówię aluminiowe i jak będzie dobrze, to zareklamuję obecnie wstawione. Oczywiście dam znać o efekcie.
  • Poziom 10  
    Witam po krótkiej przerwie. Zgodnie z sugestią kolegi bogred wstawiłem poprawione listwy na aluminium. Efekt występuje nadal, lecz w dużo mniejszym, akceptowalnym dla mnie i właściciela stopniu. Dziękuję za zainteresowanie i pomocne sugestie.
    Pozdrawiam.
    Temat do zamknięcia

• Poziom 27  
    A folie rozpraszające w odpowiedniej kolejności włożone i tak jak były ?? Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    LCD-LED-PDP napisał:
    A folie rozpraszające w odpowiedniej kolejności włożone i tak jak były ??

grisza72j napisał:
    Kolejność folii prawidłowa, ponieważ ich nie rozdzielałem.