Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modułowa płytka prototypowa z FPGA Intel Arria 10

ghost666 15 Maj 2019 12:40 285 0
 • Modułowa płytka prototypowa z FPGA Intel Arria 10
  Pro Design rozszerzyło swoją rodzinę systemów do prototypowania proFPGA o trzy płyty główne o różnych rozmiarach oraz moduł FPGA z możliwością. Karty uno, duo i quad mieszczą odpowiednio jeden, dwa i cztery moduły FPGA. Każda z nich jest wyposażony w układ FPGA Intel Arria 10 GX 1150.

  Moduł FPGA proFPGA A10 GX 1150 tworzy rdzeń logiczny dla skalowalnych, modułowych systemów prototypowania z wieloma układami FPGA. Programiści mogą korzystać z płyty głównej proFPGA uno do projektowania bloków IP lub tworzenia mniejszych modułów dla układów programowalnych i ponownie wykorzystywać moduł FPGA do kompletnego prototypowania układów SoC czy ASIC na kartach duo oraz quad.

  Moduł FPGA proFPGA A10 GX1150 jest podstawowym elementem skalowalnego i modułowego rozwiązania multi-FPGA z rodziny proFPGA. System spełnia najwyższe wymagania w dziedzinie prototypowania układów opartych na FPGA. Dedykowany jest dla osób, którzy potrzebują skalowalnego i najbardziej elastycznego rozwiązania do tworzenia prototypów układów ASIC o wysokiej wydajności do wczesnego tworzenia oprogramowania i weryfikacji systemu w czasie rzeczywistym. Innowacyjna koncepcja systemu i wykorzystana technologia oferują najwyższą elastyczność i możliwość wielokrotnego użytku systemu dla kilku projektów, co gwarantuje najlepsze wykorzystanie tego rodzaju inwestycji.

  Nowy moduł FPGA działa tylko w połączeniu z płytami bazowymi proFPGA uno, duo lub quad. Oferuje on najnowszą technologię FPGA w postaci układu Intel Arria 10. Pojedynczy układ mieści w sobie do ośmiu milionów bramek układu ASIC. FPGA wyposażony jest w 54,26 Mbit wbudowanej pamięci i 1518 bloków DSP.

  Moduł posiada do 646 linii IO oraz 48 superszybkich linii transceiverów. Standardowe wyjścia osiągają prędkość 1 Gbps, a transceivery do 17,4 Gbps. Każdy moduł posiada do 6 osobnych, niezależnych regionów zasilania, które pracować mogą z innym napięciem, płynnie regulowanym od 1,2 V do 1,8 V.

  Wszystkie systemy proFPGA są wyposażone w konstrukcję mechaniczną zapewniającą wydajne chłodzenie FPGA, wysoką wytrzymałość i łatwą obsługę systemu. Wszystkie platformy oferują bardzo kompaktową architekturę rozwiązania do prototypowania o najmniejszym rozmiarze na rynku.

  System jest dostarczany razem z oprogramowaniem proFPGA Builder, które zapewnia szeroki zestaw funkcji, takich jak zaawansowane zarządzanie zegarami, zintegrowane testy wydajności, automatyczne wykrywanie kart, programowanie napięcia linii IO, skanowanie systemu i wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa. Ponadto pakiet ten pozwala na zdalny dostęp do modułu FPGA poprzez USB, Ethernet lub PCIe, co upraszcza korzystanie z systemu proFPGA.

  "PRO DESIGN jest podekscytowane wydaniem nowego członka swojej udanej rodziny modułów do prototypowania, opartych na FPGA. Nowy członek oparty jest na bardzo ekonomicznych i wydajnych układach Arria 10 FPGA firmy Intel. Z nową ofertą produktów proFPGA możemy również dotrzeć do nowych klientów, którzy nie mogli sobie pozwolić na wysokiej klasy rozwiązania do prototypowania. Klienci spotkają się teraz ze znacznie niższą cenę wejścia. Jeśli złożoność i wymagania projektowe rosną, klienci mogą łatwo połączyć lub rozszerzyć swój system proFPGA do naszego zaawansowanego rozwiązania z większymi układami FPGA" powiedział Gunnar Scholl, dyrektor generalny PRO DESIGN.

  "Wprowadziliśmy pierwsze proFPGA do sprzedaży około 6 lat temu i oferujemy teraz szóstą generację tego systemu. Z ponad 130 klientami w około 25 różnych krajach widzimy, że proFPGA jest szeroko akceptowany przez klientów i cieszymy się, że możemy rozszerzyć tą rodzinę i dotrzeć do nowych rynków i użytkowników dzięki najnowszej rodzinie produktów proFPGA Arria 10" podsumowuje Scholl.

  Wszystkie płyty główne proFPGA poprzedniej generacji, moduły FPGA, większość kart rozszerzeń i akcesoria są kompatybilne z nowymi modułami i systemami FPGA proFPGA A10 GX 1150. Nowy moduł dostępny jest w sprzedaży od kwietnia tego roku.

  Źródła:
  https://www.profpga.com/pro-design-launches-intel-arria-10-based-product-family-of-fpga-based-prototyping-systems
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/modular-prototyping-systems-are-based-on-intel-arria-10-fpga-technology

  Fajne! Ranking DIY
 • W2 Usługi badań i pomiarów