Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować

15 Maj 2019 13:17 153 7
  • Poziom 2  
    Witam Państwa,
    Telewizor Samsung 55Q6FNA zainstalowany jest w budynku wielorodzinnym i mam problem z niechcianym połączeniem bluetooth.
    Któryś z sąsiadów użytkuje słuchawki (tak podejrzewam) z bluetooth które chcą się łączyć z telewizorem. W menu telewizora nie znalazłem możliwości zablokowania niechcianego urządzenia bluetooth. Podczas oglądania filmu/meczu itd. co chwilę wyskakuje okno z informacją o nowym urządzeniu bluetooth z możliwością PODŁĄCZ/ANULUJ.
    Klikając anuluj za 30 sekund ponownie pojawia się okno z informacją i tak bez końca ... W menu urządzeń bluetooth pomimo anulowania połączenia widnieje jako sparowane i jest jedynie możliwość usunięcia urządzenia w liście głośników. Po usunięciu i powrocie do oglądania ponownie wyskakuje okno z informacją o nowym urządzeniu i tak bez końca. Brak możliwości zablokowania w liście urządzeń bluetooth Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować - urządzenie nie jest widoczne w zakładce "lista urządzeń".
    W załączeniu przesylam zdjęcia:
    1. Urządzenie próbuje sie połączyć,
    2. Po akceptacji lub anulowaniu widok w zakładce lista urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia. TV ma możliwość blokowania połączeń a z tym nie potrafi sobie poradzić. Czy jest to dziura w oprpgramowaniu. Czy jest możliwość zablokowania danego urządzenia bluetooth lub wyłączenie wyskakującego okna ? Czy jest możliwość zablokowania połączenia bluetooth z TV od strony słuchawek ?
    Czy jest możliwość wyłączenia bluetooth w przedmiotowym modelu samsunga (tu trochę słabo ponieważ pilot oparty jest o bluetooth)?

Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować [img-0] Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować
  • Poziom 34  
    Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych. Od tego zacznij.
    Czy chcesz podłączać jakieś swoje urządzenia przez BT?

Dodano po 2 [minuty]:

Pokaż co masz w:
    Settings > Sound > Sound Output (BT)> Speaker List
  • Poziom 2  
    Dokonałem resetu do ustawień fabrycznych - stan bez zmian. Nie korzystam z żadnych urządzeń połączonych przez Bluetooth do TV. Problem że z bluetooth korzysta pilot dołączony do TV.

Settings > Sound > Sound Output (BT)> Speaker List - w ustaieniach jest trochę inna ścieżka w załączeniu zrzuty ekranu. Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować
  • Poziom 30  
    Wchodzimy do Menu/ przesuwamy do ustawień/ wciskamy OK, w oknie schodzimy do ustawień ogólnych/ Menadżer urządzeń zewnętrznych/ Menadżer podłączania urządzeń/ Powiadomienie o dostępie/ zmieniamy na wyłączone. Komunikat nie powinien się już więcej pojawić.
  • Poziom 2  
    Niestety nic to nie daje, mam cały czas ustawione na Wyłączone, komunikat dotyczący połączenia Bluetooth nadal wyświetla się bez względu na ustawienia.

Wcześniej blokowalem urzadzenia w menu:
    ustawienia>ogólne>menadżer urządzeń zewnętrznych>menadżer podłączenia urządzeń>lista urządzeń - włączyć na zabronione niechciane połączenia. Niestety słuchawek które próbują się parkować tam nie ma 😥
  • Poziom 2  
    Jak pisałem w zapytaniu "Po akceptacji lub anulowaniu widok w zakładce lista urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia". Tam gdzie jest możliwość blokowania urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia. Pomimo że wyrzuca monit daje Połącz i jest w wykazie Lista głośników bluetooth w zakładce Lista urządzeń brak. Biorę "Szukaj" nie znajduje żadnego urządzenia z poziomu Lista urządzeń (a z tego co widzę tylko tam mam możliwość blokowania niechcianych połączeń).
  • Poziom 41  
    Trudno mi uwierzyć, że słuchawki sąsiada mogą powodować ten problem.
    Moim zdaniem, kolega powinien rozejrzeć się w swoim otoczeniu. Sprawdzić telefony, laptopy, wszelakie urządzenia które mogą mieć wbudowany BT.
    Dla celów testowych wyłączyć BT w każdym urządzeniu.

To tak na uboczu. Nie zmienia to faktu, że w TV powinna być działająca opcja zablokowania tego połączenia.