Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować

15 Maj 2019 13:17 843 8
 • Poziom 3  
  Witam Państwa,
  Telewizor Samsung 55Q6FNA zainstalowany jest w budynku wielorodzinnym i mam problem z niechcianym połączeniem bluetooth.
  Któryś z sąsiadów użytkuje słuchawki (tak podejrzewam) z bluetooth które chcą się łączyć z telewizorem. W menu telewizora nie znalazłem możliwości zablokowania niechcianego urządzenia bluetooth. Podczas oglądania filmu/meczu itd. co chwilę wyskakuje okno z informacją o nowym urządzeniu bluetooth z możliwością PODŁĄCZ/ANULUJ.
  Klikając anuluj za 30 sekund ponownie pojawia się okno z informacją i tak bez końca ... W menu urządzeń bluetooth pomimo anulowania połączenia widnieje jako sparowane i jest jedynie możliwość usunięcia urządzenia w liście głośników. Po usunięciu i powrocie do oglądania ponownie wyskakuje okno z informacją o nowym urządzeniu i tak bez końca. Brak możliwości zablokowania w liście urządzeń bluetooth Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować - urządzenie nie jest widoczne w zakładce "lista urządzeń".
  W załączeniu przesylam zdjęcia:
  1. Urządzenie próbuje sie połączyć,
  2. Po akceptacji lub anulowaniu widok w zakładce lista urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia. TV ma możliwość blokowania połączeń a z tym nie potrafi sobie poradzić. Czy jest to dziura w oprpgramowaniu. Czy jest możliwość zablokowania danego urządzenia bluetooth lub wyłączenie wyskakującego okna ? Czy jest możliwość zablokowania połączenia bluetooth z TV od strony słuchawek ?
  Czy jest możliwość wyłączenia bluetooth w przedmiotowym modelu samsunga (tu trochę słabo ponieważ pilot oparty jest o bluetooth)?

  Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować [img-0] Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 35  
  Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych. Od tego zacznij.
  Czy chcesz podłączać jakieś swoje urządzenia przez BT?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Pokaż co masz w:
  Settings > Sound > Sound Output (BT)> Speaker List
 • Poziom 3  
  Dokonałem resetu do ustawień fabrycznych - stan bez zmian. Nie korzystam z żadnych urządzeń połączonych przez Bluetooth do TV. Problem że z bluetooth korzysta pilot dołączony do TV.

  Settings > Sound > Sound Output (BT)> Speaker List - w ustaieniach jest trochę inna ścieżka w załączeniu zrzuty ekranu. Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować Samsung 55Q6FN - Niechciane połączenie Bluetooth jak zablokować
 • Poziom 33  
  Wchodzimy do Menu/ przesuwamy do ustawień/ wciskamy OK, w oknie schodzimy do ustawień ogólnych/ Menadżer urządzeń zewnętrznych/ Menadżer podłączania urządzeń/ Powiadomienie o dostępie/ zmieniamy na wyłączone. Komunikat nie powinien się już więcej pojawić.
 • Poziom 3  
  Niestety nic to nie daje, mam cały czas ustawione na Wyłączone, komunikat dotyczący połączenia Bluetooth nadal wyświetla się bez względu na ustawienia.

  Wcześniej blokowalem urzadzenia w menu:
  ustawienia>ogólne>menadżer urządzeń zewnętrznych>menadżer podłączenia urządzeń>lista urządzeń - włączyć na zabronione niechciane połączenia. Niestety słuchawek które próbują się parkować tam nie ma 😥
 • Poziom 3  
  Jak pisałem w zapytaniu "Po akceptacji lub anulowaniu widok w zakładce lista urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia". Tam gdzie jest możliwość blokowania urządzeń - brak przedmiotowego urządzenia. Pomimo że wyrzuca monit daje Połącz i jest w wykazie Lista głośników bluetooth w zakładce Lista urządzeń brak. Biorę "Szukaj" nie znajduje żadnego urządzenia z poziomu Lista urządzeń (a z tego co widzę tylko tam mam możliwość blokowania niechcianych połączeń).
 • Poziom 42  
  Trudno mi uwierzyć, że słuchawki sąsiada mogą powodować ten problem.
  Moim zdaniem, kolega powinien rozejrzeć się w swoim otoczeniu. Sprawdzić telefony, laptopy, wszelakie urządzenia które mogą mieć wbudowany BT.
  Dla celów testowych wyłączyć BT w każdym urządzeniu.

  To tak na uboczu. Nie zmienia to faktu, że w TV powinna być działająca opcja zablokowania tego połączenia.
 • Poziom 3  
  Było dwukrotne polaczenie zdalne z serwisem Samsunga bez efaktu, połączyli się z telewizorem i rozkladali ręce twierdząc że nie są w stanie zablokować wyskakujacego okna. Twirdzili że protokół bluetooth odbierany przez TV jest niezgodny ze standartem i nie jest to ich wina. Po korespondencji mailowej i kolejnych zapytaniach dlaczego TV przyjmuje protokół skoro nie jest sobie z nim poradzić rozkladali ręce. Proponowali namierzyć urządzenie niestety po odwiedzinach najbliższych sąsiadów nie namierzylem urządzenia. Wreszcie chciałem aby wyłączyli bluetooth audio w menu serwisowym ale otrzymałem informacje że maja zakaz i tylko serwis na miejscu ze pilot przestanie działać itd. Serwisant jechał 50 km wszedł w 1 minutę wyłączył i wracał 50 km. Pilot jak się okazało komunikuje się innym protokołem bluetooth i działa poprawnie.