Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gazowy podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania bez przewodu powietrznego

15 Maj 2019 13:22 117 3
 • Poziom 32  
  Ktoś pytał w tym watku czy można wymienić podgrzewacz z otwartą komorą na taki z zamkniętą komorą.
  Link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3581150.html

  Dlaczego nie można tak zrobić ? Ten z zamkniętą pracuje wtedy jak poprzedni ... więc w czym problem ? Ograniczenia prawne ?
 • Poziom 26  
  Wszystko jest napisane w instrukcji obsługi. Jest certyfikowany tylko na pobór powietrza z zewnštrz (typu C).

  Cytat:
  Przyłšczenie do przewodu kominowego
  Ogrzewacze typ GT-19-03 AQUA COMFORT turbo i GT-23-03 AQUA COMFORT turbo ze względu na sposób odprowadzenia spalin i doprowadzenia powietrza okreœla się jako typ C62, co oznacza, że: • posiada zamkniętš komorę spalania w odniesieniu do pomieszczenia w którym jest zainstalowany ( C ), • przystosowany jest do podłšczenia do oddzielnie dopuszczonych i wprowadzonych na rynek przewodów powietrzno – spalinowych ( 6 ), • wyposażony jest w wentylator wspomagajšcy odprowadzenie spalin ( 2 ).
  Sposoby podłšczenia ogrzewaczy typu C do układu spalinowo – powietrznego sš przedstawione na przykładowych rysunkach 3.6... Sposoby podłšczenia ogrzewaczy typu C o mocy 19,2kW do zbiorczego układu spalinowo – powietrznego w budynkach wielokondygnacyjnych przedstawia oddzielne opracowanie. W budynkach wielokondygnacyjnych istnieje możliwoœć podłšczenia ogrzewacza o mocy 19,2kW do zbiorczego systemu kominowego składajšcego się z: - oddzielnych przewodów zbiorczych o œrednicach 120mm -układ taki będzie funkcjonował bez zakłóceń dla 4 kondygnacji’ - koncentrycznego zbiorczego przewodu spalinowo – powietrznego o œrednicach 140/200mm - układ taki będzie funkcjonował bez zakłóceń dla 5 kondygnacji’
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Rozdzielenie systemu spalinowego może spowodować odwrócenie ciągu i spalenie obudowy.

  Podgrzewacz nie posiada wentylatora ani przerywacza ciągu.
  Rura powietrzna musi kończyć się w miejscu spalinowej aby wszelkie podmuchy się równoważyły.
 • Poziom 36  
  Witam. Miałem okazję zobaczyć na własne oczy w prawdzie to był kocioł gazowy beretta junior turbo ale do meritum sprawy. Łazienka około 12 m3. Kocioł wisiał w tej łazience a system spalinowo-powietrzny wyglądał tak: zastosowano system rozdzielczy, komin w samym pionie aż do dachu fi 80 jakieś 6 metrów no i dwa kolana 90 stopni, zaciąg powietrza z pomieszczenia, jedna z klapek odkręcona, w jej miejsce wstawiona kratka około fi 70 plastikowa "gdy by coś tam miało wpaść". Odwiedziłem tego klienta z uwagi na fakt że po kąpieli kocioł dosyć długo chuczy, w drzwiach do łazienki brak odpowiedniego nawiewu w postaci kratki. Powiem szczeże że dziwie się że Ci ludzie jeszcze byli przy życiu. Skoro kocioł nie miał już powietrza do spalania w pomieszczeniu to najwidoczniej ciągnąl je z kratki wentylacyjnej. Czad jest zabujczy ale brak samego powietrza też. Terma atmosferyczna jeśli nie ma ciągu to od biedy zostanie wyłączona poprzez czujnik stb na przerywaczu ciągu, ale terma z wymuszonym ciągiem już może zawieść gdy pociągnie powietrze do spalania z kratki komina wentylacyjnego który nie jest dobrze zaizolowany i w dodatku często z niego wieje.
  Ja osobiście zaciągu z pomieszczenia nie preferuję no chyba że chodzi o większe kotłownie kaskadowe, ale termy....