Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpylacz do paznokci z silnika okapu

15 Maj 2019 14:07 150 6
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,
    Posiadam silnik ze starego okapu i w planach jest zrobienie z niego pochłaniacza pyłu do paznokci dla mojej dziewczyny. Już jakieś proste konstrukcje mam za sobą, jednak tu mam kilka pytań:
    1. Silnik jest cały z tłuszczu (lata pracy), czym domyć w zakamarkach, lub zanurzyć żeby ten stary tłuszcz zmyć a żeby emalii nie uszkodzić na uzwojeniach. Ekstrakcyjna? Nafta?
    2. W silniku jest zamontowane śmigło, nie wiem jak ściągnąć bezinwazyjnie - czy takie śmigło nada się do budowy pochłaniacza? Ma jakąś fachową nazwę ten rodzaj śmigŁa/wentylatora? Co prawda jest tam taki zacisk, ale dostęp fatalny
    3. Nie do końca rozumiem oznaczenie na silniku 2/20/3 tf 130. Tf to bezpiecznik termiczny, tak? A 2/20/3?

Od tego jakiś regulator chcę dołożyć że starego odkurzacza, jakieś diody itp. niepotrzebne bajery, ale z tym powinienem sobie poradzić, obudowa będzie lekkimi wyzwaniem.

Edit: śmigło ściągnięte, więc pytanie tylko czy nada się do pochłaniacza pyłu z pazurków (szlif frezarka) i o wyczyszczenie.
  • Poziom 36  
    Lepszy jest odkurzacz samochodowy.
  • Poziom 3  
    Mówisz o regulatorze czy całym odpylaczu??
  • Poziom 36  
    Silnik i turbina.
    Regulator zrobić.
  • Poziom 3  
    Mówisz o takim z zapalniczki, czy ładowany przenośny?
    Czyli wybebeszyc silnik i turbinę, regulator ogarnąć i zrobić obudowę pod to.
  • Poziom 36  
    Tak.............
  • Poziom 12  
    Podłączę się do tematu, czym najlepiej myć stojany/wirniki? Izopropanol nie rozpuści emalii?