Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Tv LG + stare kino Panaso - Nie wiem jak podłączyć kino(bez hdmi) do nowego

15 Maj 2019 16:22 114 8
  • Poziom 2  
    Nowy Tv LG + stare kino Panaso - Nie wiem jak podłączyć kino(bez hdmi) do nowego Nowy Tv LG + stare kino Panaso - Nie wiem jak podłączyć kino(bez hdmi) do nowego

Dodano po 2 [minuty]:

Wcześniej podłączyłem czincze z AUX na kinie do wejścia słuchawkowego w tv. Obecnie zmieniłem telewizor który nie posiada takiego wejścia. To co na zdjęciach to moje próby podłączenia ale bez skutku. W opcjach telewizora jest w wyborze dźwięku opcja "optyczne podłączenie zewnętrznych głośników "
  • Poziom 14  
    Przecież jest wyjście audio w telewizorze,więc powinno działać.
  • Poziom 2  
    Więc jak powinienem podłączyć kable ?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Telewizor nie posiada wyjścia audio jako takiego, post mariuz2 wprowadza w błąd ponieważ te gniazda ze zdjęcia tv służą do wprowadzenia audio z zewnętrznego źródła. Proszę zakupić to co podałem w poprzednim poście a dźwięk będzie działał na posiadanym kinie.
  • Poziom 2  
    Nomudrek dziękuję za podpowiedzi.
    Czy dzięki temu konwerterowi dzwiek bedzie w każdym z pieciu głośników? Kino to Panasonic sc ht870.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Dekoder w tym kinie obsługuje dźwięk wielokanałowy tylko przy odczycie płyt DVD, możliwe iż kino posiada możliwość zmiksowania dźwięku by był odtwarzany we wszystkich głośnikach.
  • Poziom 2  
    Czy może chodzi o ten przycisk "mix2ch"? Nowy Tv LG + stare kino Panaso - Nie wiem jak podłączyć kino(bez hdmi) do nowego
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    MichaelRvk napisał:
    Czy może chodzi o ten przycisk "mix2ch"?

Tak. Włącza on system Dolby PL II.
    Również można użyć sąsiedni przycisk - "Super Surround" - ma podobne działanie.