Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujka zalania Yotogi wd1000 do neogsm ropam.

15 Maj 2019 17:33 126 8
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam czujkę zalania WD1000 i chciałem ją podłączyć do centrali neogsm. Czy ktoś może poradzić które styki podłączyć jako alarmowe? Zaciski na czujce (2szt.) - 12v + ,następne 2 szt NC/C/NO i kolejne dwa OUT I EXT. Zasilanie jasna sprawa. OUT I EXT lecą do sond tylko jak sparować NC/C/NO z centralą . W centrali mam wolne wejście L6 i do niego chcę się podpiąć(ustawić na 24H NO). W centrali mam już zainstalowany na wyjściu O3 przekażnik który steruje elektrozaworem. Docelowo ma to działać tak,że po zalaniu czujka uruchamia alarm , ten wyjście O3 i zawór się zakręca.Proszę o jakieś sugestie.
    Czujka zalania Yotogi wd1000 do neogsm ropam.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za zainteresowanie. Właśnie dlatego pytam poniewż nie mogę rozszyfrować opisu zacisków NC/C/NO który to C w tej czujce?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Ona ma tylko NC

ps. nie pamiętam czy tam przypadkiem nie przestawia się zworą z NC na NO.
  • Poziom 9  
    W instrukcji jest napisane wyjscie Nc/ No. W prawej górnej części jest jakaś zworka. Możliwe że ją się ustawia.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Na płytce masz tylko dwa wyjścia z przekaźnika, na pewno jest NC. Podłączałem tą czujkę w NC i nie było problemów, nie pamiętam czy można ją przełączyć w NO, ale popróbuj ze zworką.
    Możesz ją również podłączyć do Ropama jako NC.
  • Poziom 9  
    Ok. Zakładając że podpinam Nc to który zacisk użyć do masy w neo? Nc czujka-L6 neo a co z gnd nie trzeba? Jak wyżej napisał użytkownik Alpha -C z czujki podłącz do gnd w centrali ale który zacisk to C na czujce?