Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polo 9n 2004 - sterownik centralnego -problem z sygnałem krańcówki i otwieraniem

15 Maj 2019 19:10 42 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Postanowiłem zamontować w swojej Polówce sterownik do zamka centralnego.
    Wybrałem model 500H Comfort prod. MOTOKEY.
    Sam sterownik podpięty. zamykanie drzwi , otwieranie - przez rezystor 180 ohm oraz domykanie szyb działa bez zarzutu.
    Problem natomiast mam z sygnałem z krańcówki drzwi. Sterownik nie wykrywa otwarcia drzwi skutkiem czego po 20 sekundach od ich odblokowania zamyka je ponownie.
    Do jakiego kabelka we wiązce muszę podpiąć sygnał do sterownika. Czy muszę zrobić to dla wszystkich pięciu furtek czy jest jeden zbiorczy (np światło w kabinie ??), oraz czy muszę zastosować jakiś rezystor???

Kolejny problem to opcja komfort i otwieranie szyb. O ile domykanie szyb działa prawidłowo (po zaryglowaniu drzwi szyby automatycznie się podnoszą - nie muszę przytrzymywać przycisku na pilocie), to z otwieraniem już nie jest tak prosto. Po odblokowaniu drzwi czasem nie dzieje się nic i muszę przytrzymać przycisk żeby szyby się opuściły, czasem równo z otwarciem szyby zjeżdżają do połowy - bez reguły jak długo przytrzymam przycisk. otwieranie szyb puściłem również przez rezystor 180ohm - ten sam do otwierania drzwi.

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 40  
    Krańcowki musiałbyś wszystkie podłączyć bo dasz tylko kierowcy to zatrzaśnie jak otworzy pasażer.Daj po prostu ten kabel do masy.