Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podglad z kamery z dowolnego miejsca

15 Maj 2019 19:53 351 20
  • Poziom 13  
    Witam mam do was pytanie. Kupilem sobie kamerę do monitorowania garazu. Jest to kamera besder 6024PB chinczyk. Ma wifi slot na kartę itp. I teraz do garazu mam okolo 500metrow. I chce właśnie ja założyć aby miec widok cos dzieje. I ok wloze kartę SD i bedzie nagrywać. Ale chcialbym mieć tez dostęp do obrazu online. I pytanie jak to wykonać ?? Podłączyć kamerę pod router w garazu ale co dalej?? . Nie umiem tego ugryźć bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    Aaa nie to ja mam zwykly taki domowy router. A mozna zrobic tak ze ten router polacze przez wifi z tel. Komorkowym ??
  • Poziom 13  
    Mysle nad routerem huawei B315 za 150zl ma 4G itp.
  • Poziom 13  
    Kurcze nie wiem czy ma cos takiego. Ja poprostu robie to ze smieci . I chce sprobowac cos takiego ze. Mam stary router jakis z d linka i ten router bedzie sie laczyl z telefonem a telefon bedzie mial karte sim w sobie z netem a kamera polaczy sie z routerem i mam wtedy wszystko. Nie wiem czy to bedzie smigac
  • Poziom 13  
    A skad bedzie wiedzial czy ten router ma przekierowanie portow ???
  • Specjalista Sieci, Internet
    Żadne przekierowania portów, kamera P2P i ma podgląd poprzez chmurę producenta. Podstawa to podłączenie kamery do internetu. Jeśli mobilny to potrzebna karta SIM operatora i do niej router LTE z portami LAN lub mobilny routerek MiFi i wtedy kamera połączy się z nim po WiFi. Koszt za MiFi około 50 zł za E5373 lub tak jak piszesz B315.
  • Poziom 13  
    No dlatego pytam czy jezeli bede mial w garazu telefon wloze do niego karte sim i wlacze wifi i polacze sie z routerem i potem kamera polaczy sie z tym routerem do de facto mam wszystko tylko czy zadziala az musze to sprobowac.
    Ta tylko po co mu taka funkcja i po co mu przekierowanie portów? W internecie mobilnym i tak operatorzy blokują ruch inicjowany z zewnątrz. Publiczny IP niedostępny w Play. W Plusie( dynamiczny i statyczny) i Orange (dynamiczny)dodatkowo płatny, w T-mobile tylko dla firm. wszystko na abonament. W ofertach na kartę zmienny IP z dostępem z zewnątrz tylko w OTVARTA czyli MVNO Plusa. Oznacza to tylko niepotrzebne mnożenie kosztów a mówimy o pojedyńczej kamerze do okazyjnego podglądu z P2P której podgląd realizuje się poprzez aplikację YOOSEE i chmurę producenta. Możesz sprawdzić za pomocą Hot Spota stworzonego na telefonie z którym połączysz do internetu kamerkę. Podgląd w domu na innym telefonie Android z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yoosee&hl=pl lub https://www.yooseecamera.com/ gdzie jest też aplikacja na Windows. Jesli telefon sprawdzi się w roli routerka LTE z WiFi i wszystko zadziała to kupujesz E5573 za około 50 zł. To najtańsza opcja.
  • Poziom 13  
    Czyli zostaje kupic mobilny routerek i bedzie smigac?? A pytanie czy moge wiecej kamer podlaczyc czy tylko jedna bedzie dzialac ???
    Powinno działać z telefonem w roli routerka , telefon ma funkcję hot spota i na niej udostępnia po WiFi internet mobilny z karty SIM. Oczywiście w garażu musi być zasięg LTE operatora. Po połączeniu po WiFi z hot spotem kamera zyska dostęp do internetu. Aplikacja YOOSEE obsługuje kilka kamer. A routerek MiFi z LTE jest dużo tańszy od telefonu np. https://allegro.pl/oferta/router-huawei-mobile-wifi-e5573-komplet-8089718948
  • Poziom 13  
    Ale ja telefon mam lezy i sie kurzy wiec tylko simke musze kupic
    A jaki to telefon ? No i musi być podłączony na stałe do ładowarki ?
  • Poziom 13  
    Lg g2 mini ma lte no tak bedzie ciagle pod pradem.
    Obsługuje LTE, pytanie tylko gdzie garaż i jak wygląda w nim zasięg LTE operatorów. No i koszty SIM, wybór operatora i jego testy. Podaj ulicę to sprawdzę jak z zasięgiem operatorów jakie BTS-y itd. No i pewnie pre-paid? Testy możesz zrobić z kamerka w domu, tym LG2G mini i innym telefonem z YOOSEE lub komputerem z tą aplikacją na Windows.
  • Poziom 13  
    Aaa garaz lekko. Gliwice ul. Kosmonautow na bank bedzie mysle o play