Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw/audi - Rozjeżdżający się FIS

15 Maj 2019 20:01 129 4
  • Poziom 9  
    Witam

Jak w temacie po zamontowaniu nowego wyświetlacza w liczniku do passata b5 wyświetlacz się rozjeżdża (jak na foto) według wstępnej diagnozy problem jest po stronie licznika na kilku wyświetlaczach dzieje się to samo a wyświetlacze testowane na 2 innych licznikach jest wszystko prawidłowo.
    Dzieje się tak tylko na zamiennikach na oryginalnych wyświetlaczach jest wszystko ok.

Sam wyświetlacz zaczyna dopiero "wariować" po kilku do kilkunastu minut od włączenia zapłonu.
    Jako że jest to licznik bez CAN warto było by go zreanimować tylko gdzie szukać przyczyny?

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kto dał wstępną diagnozę? Generalnie z tymi zamiennikami nie ma problemu, czasami są padaki, ale większość OK. Może błędnie wlutowany? Warto naprawić, bo te liczniki to "białe kruki". Możliwe, że wadliwa cała seria LCD, sprawdź elementy drivera na taśmie LCD.
  • Poziom 10  
    Moim zdaniem wina procesora ,skoro 3 wlutowane i potem w innych dzialaja też miałem taki przypadek tak jak ty
  • Poziom 9  
    klawik85 napisał:
    Moim zdaniem wina procesora ,skoro 3 wlutowane i potem w innych dzialaja też miałem taki przypadek tak jak ty

i jak udało Ci się to zrobić czy temat zostawiłeś?

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zostawiłem bo trafił po wlutowaniu innego elektronika potem jeszcze jeden mu wlutowal,coś.tam poprawiał co mógł ,potem z.ciekawosci mój dałem na czerwono walił dalej , drugi licznik 150 zł szkoda czasu