Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki

15 Maj 2019 20:21 132 4
  • Poziom 10  
    Witam

Poszukuję informacji na temat tego, w jaki sposób sterowany jest falownik w suszarce z pompą ciepła AEG /electrolux/.

Falownik posiada wtyczkę 4 pin, z czego 3 zajęte, chcę uruchomić kompresor na zewnętrznym sterowaniu.
    Z góry dziękuję za informację.
  • Poziom 22  
    Jaki tam jest falownik, oznaczenia/model? Pokaż foto. W kartach produktu nic nie znalazłem na ten temat.
  • Poziom 10  
    Niestety falownika nie mam pod ręką aktualnie, mam takie zdjęcia /falownik dałem koledze żeby rzucił okiem z oscyloskopem;).

Model to zdaje się 15005965 bitron.

Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki Suszarka AEG T97689IH - sterowanie falownika sprężarki
  • Poziom 22  
    Jak już kolega odda falownik, to proszę podać opis co gdzie w suszarce jest do niego podłączone i pomyślimy jak podłączyć zewnętrznego pilota, na przewodzie rzecz jasna. Prawdopodobnie te trzy piny to potencjometr, pytanie tylko jaki opór 5/10/20k? Jeśli kolega od oscyloskopu nic nie podpowie, to należy zmierzyć napięcia między tymi pinami (i podać tutaj).
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu tylko 230V na tych pinach nie ma nic. Tak na oko kolegi to sterowane jest serialem, ale wolałbym żeby nie ;) ktoś ma może jakiś datasheet czy inne pewne źródło informacji na temat sygnału wejściowego.