Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A3 8P, brak prądu w samochodzie, bezpieczniki

15 Maj 2019 21:57 90 5
  • Poziom 8  
    Cześć,

mam problem z samochodem (A3 8P, 2004 r. 1.6). po zgaszeniu silnika duży wentylator nadal działał, więc chciałem go wyłączyć, wyjmując bezpieczniki nr 25 przy silniku. To nic nie dało, więc wyjąłem i włożyłem na miejsce kilka innych bezpieczników, ale teraz w samochodzie nie ma w ogóle prądu. Po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. O dziwo, wentylator cały czas pracuje (tyle że wolniej), chyba że odepnę akumulator. Wrzucam zdjęcie skrzynki bezpieczników - czy wszystkie są na swoim miejscu?

A3 8P, brak prądu w samochodzie, bezpieczniki
  • Poziom 8  
    Wydaje mi się, że tak - wentylator cały czas pracuje, mimo że w środku auta prądu nie ma.
  • Poziom 17  
    Jak wentylator cały czas pracuje to pewnie akumulator jest na wyczerpaniu, zwłaszcza jak piszesz że już wolniej się kręci.
  • Poziom 34  
    Jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to wentylator pracuje w celu wychłodzenia silnika do odpowiednio niższej temperatury a następnie w mniejszych jednostkach wyłącznik cieplny wkręcony w korpus chłodnicy po schłodzeniu wyłącza wentylator.W większych jednostkach wentylator współpracuje z przekażnikiem