Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videodomofon ORNO kasetka i monitor AVIDSEN - współpraca.

DJCheester 15 Maj 2019 22:43 129 0
    DJCheester
    Poziom 16  
    Witam

Mam problem dziś na szybko jutro dodam zdjęcia w razie potrzeby.

Otórz problem mam z videodomofonem ORNO - zestaw taki jak tutaj

https://i.imged.pl/wideodomofon-kolor-7-karta-sd-cyfrowa-ramka-orno-2781590668.jpg

Niestety uszkodził się monitor w domu nic nie działa - procesor gorący i wygląda na zwarty - brak jakiejkolwiek reakcji - chyba od przepięcia w sieci - kamerka na słupku sprawna.

Kiedyś miałem stary kineskopowy videodomofon AVIDSEN - tam z kolei kasetka została zalana a monitor mam sprawny.

https://i.imged.pl/wideodomofon-video-interkom-avidsen-102160-nowy-czarno-bialy.jpg

Teraz w sumie mam dwa urządzenia i chciałbym wszystko z sobą połączyć aby nie kupować nowego zestawu już trzeciego.

Problem z tym że ORNO do przesyłania danych potrzebowało 4 kable a avidsen ma ich ze 12 (w tym dwa jako możliwość otwierania bramy).

Jako iż już podjąłem pewne próby zsynchronizowania zestawu i nawet to się udało po części dorobiłem dodatkowe sygnały na transoptorach (bo między bramą a domem mam więcej kabli)

Dorobiłem tak jak na schemacie i działa wszystko oprócz jednej rzeczy i tu nie mam wystarczającej wiedzy w tym zakresie.

Dźwięk audio jest przesyłany tylko z kasetki do monitora w drugą stronę nie.

Z tego co czytałem są w domofonach specjalistyczne układy tzw audio switchning które przełączają dźwięk tak że idzie jednym kablem audio.

I teraz tak w kasetce ORNO - mam scalak MC34018DW a w monitorze AVIDSEN mam scalak MC34118 patrzyłem w datashety i nie mam pojęcia jak to połączyć aby te scalaki działały razem i dźwięk był przesyłany w obie strony.

Na jakiej zasadzie taka transmisja działa - proszę osoby co może zajmują się tym i mają wiedzę na temat o poradę - mogę dodać jakiś przewód (bo posiadam wolne) między kasetką a monitorem tak aby to działało.

W tej chwili po takim podłączeniu jak na schemacie działa wywoływanie kasetki za pomocą opcji w monitorze podgląd, tak samo działa przycisk w kasetce gdy wciśniemy domofon dzwoni i pojawia się obraz oraz słychać głos z kasetki, natomiast w kasetce nie słychać głosu z monitora z domu.

Mam pytanie oryginalnie w ORNO były cztery przewody zasilanie masa video i audio łączące kasetkę - rygiel jest podłączony do kasetki i sterowany z niej.

Wobec tego jak jest zrealizowana opcja przełączania dźwięku na jednej linii audio oraz jak jest zrealizowana np funkcja dzwonka czy chociażby otwieranie rygla z domu - którym przewodem to idzie i czy jest w jakiś sposób szyfrowane czy modulowane te informacje np przewodem audio ??

Przeglądałem datasheety obu scalaków jednak nic mądrego mi do głowy nie przychodzi jakby tu zrealizować połączenie audio dwustronne.

Pozdrawiam ...