Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HyperX Cloud - Mikrofon nie działa (win 10)

15 Maj 2019 23:45 135 4
  • Poziom 2  
    Siema, mam pewny problem. Po formacie systemu, Windows "nie wykrywa" mikrofonu ze słuchawek. Dźwięk w słuchawkach normalnie działa a mikrofon to tylko wbudowany z laptopa. Pamiętam, że normalnie używałem słuchawek przed formatem i problemów nie było. Reinstalacja sterownika nie pomogła. Słuchawki z mikrofonem są w 100% działające. Nie posiadam zewnętrznej karty dźwiękowej. Nie jestem pewny ale nie wiem czy nie powinienem mieć pokazanych słuchawek zamiast głośników. Proszę o pomoc :/ używanie telefonu jako mikrofonu nie jest wygodne.

Model laptopa: Asus X554LJ

HyperX Cloud - Mikrofon nie działa (win 10) HyperX Cloud - Mikrofon nie działa (win 10)
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że masz słuchawki z mikrofonem 4-pinowe. Nie obraź się, ale upewnij się, że do końca wsadziłeś kabel z słuchawek do gniazda i nie ma w gnieździe żadnych ciał obcych.

Pokaż zrzut ekranu z Menedżera Urządzeń z rozwiniętą gałęzią urządzeń dźwiękowych oraz właściwości tych urządzeń. Czy laptop był fabrycznie dostarczony z Windowsem 10 czy raczej go aktualizowałeś? Jeszcze poszukaj w BIOSie czy nie ma żadnych ustawień dot. dźwięku.

Wiem, że jeśli chodzi o urządzenia dźwiękowe to panuje bałagan - istnieją różne chipy, różne warianty tego samego chipu, które są w różny sposób połączone ze sobą i w różny sposób konfigurowane. Wydaje mi się, że przyczyną jest fakt, że sterownik nieprawidłowo konfiguruje jeden z chipów które leżą po drodze między PCI a złączem słuchawkowym - być może chip odpowiedzialny za wzmacniacz dźwięku.

Dlatego upewnij się, że masz zainstalowany sterownik od producenta laptopa (i to właściwy sterownik od producenta laptopa) a nie z Windows Update.

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym, zewnętrzna karta dźwiękowa (na USB) powinna być dosyć tania (zwłaszcza jeśli kupujesz używaną)
  • Poziom 2  
    matjon napisał:
    Rozumiem, że masz słuchawki z mikrofonem 4-pinowe. Nie obraź się, ale upewnij się, że do końca wsadziłeś kabel z słuchawek do gniazda i nie ma w gnieździe żadnych ciał obcych.

Pokaż zrzut ekranu z Menedżera Urządzeń z rozwiniętą gałęzią urządzeń dźwiękowych oraz właściwości tych urządzeń. Czy laptop był fabrycznie dostarczony z Windowsem 10 czy raczej go aktualizowałeś? Jeszcze poszukaj w BIOSie czy nie ma żadnych ustawień dot. dźwięku.

Wiem, że jeśli chodzi o urządzenia dźwiękowe to panuje bałagan - istnieją różne chipy, różne warianty tego samego chipu, które są w różny sposób połączone ze sobą i w różny sposób konfigurowane. Wydaje mi się, że przyczyną jest fakt, że sterownik nieprawidłowo konfiguruje jeden z chipów które leżą po drodze między PCI a złączem słuchawkowym - być może chip odpowiedzialny za wzmacniacz dźwięku.

Dlatego upewnij się, że masz zainstalowany sterownik od producenta laptopa (i to właściwy sterownik od producenta laptopa) a nie z Windows Update.

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym, zewnętrzna karta dźwiękowa (na USB) powinna być dosyć tania (zwłaszcza jeśli kupujesz używaną)

Tak, 4 piny. Słuchawki zawsze są dopychane do końca a w środku niczego nie ma więc na pewno tu problem nie występuje. Laptop był fabrycznie dostarczony z Windowsem 10. W BIOS'ie jeszcze nie patrzyłem, ale nic tam nie grzebałem ani teraz ani przed. Myślę nad zakupem właśnie, ale póki co to wolałbym ten głupi problem naprawić :/
    Tutaj ssy:
    HyperX Cloud - Mikrofon nie działa (win 10) HyperX Cloud - Mikrofon nie działa (win 10)
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Dźwięk w słuchawkach normalnie działa a mikrofon to tylko wbudowany z laptopa.

Czy na pewno mikrofon wbudowany w laptopie działa? Nie ma go na pierwszym screenshocie.

Z tego co czytam, to używany mikrofon można zmienić w Ustawienia->System->Dźwięk.
    https://www.windowscentral.com/how-manage-sound-settings-windows-10-april-2018-update
    Powinna też gdzieś być opcja ustawienia profilu karty dźwiękowej. Karta dźwiękowa może pracować w różnych profilach, takich jak "Wyjście Analogowe stereo", "Wejście Analogowe stereo", "Analogowy duplex stereo", itd. Możesz mieć ustawiony profil z aktywnym jedynie wyjściem audio.

Sprawdź też to:
    https://www.howtogeek.com/395296/fix-my-microphone-doesnt-work-on-windows-10/
    Cytat:

Check Windows 10 Microphone Options
    Windows 10’s Settings app has a few options that disable your microphone system-wide, in all applications. If your webcam is disabled in Settings, even desktop applications can’t receive microphone input.

This is a bit confusing. In general, the app permissions under Settings > Privacy only affect new applications from the Store, also known as Universal Windows Platform, or UWP, applications. But the microphone and webcam options also affect desktop applications.
    [...]

Czy próbowałeś ustawić "Miks Stereo" jako wejściowe urządzenie dźwięku?

Jeśli jesteś w stanie to zrobić, to odłącz na noc zasilanie i wyjmij baterię z laptopa. Sprawdź też, czy aktualizacja BIOSu pomoże.

Pobierz program PCI-Z ( https://www.dobreprogramy.pl/PCIZ,Program,Windows,77652.html ) HWiNFO32 ( https://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html ), wykonaj raport i załącz go tutaj. Czym jest "HyperX Cloud" z tytułu wątku?
  • Poziom 2  
    Działa, wtedy go wyłączyłem chyba ;d Nigdzie nie znalazłem w ustawieniach profili dźwiękówki, więc albo nie mam albo nie umiem znaleźć. Więc jakbyś mógł mnie naprostować to byłbym wdzięczny. Próbowałem ustawiać Miks stereo na domyślne lecz nic nie było. Bateria nie jest możliwa do wyciągnięcia. BIOS mam najnowszy możliwy ze strony producenta. Hyperx Cloud to model słuchawek.