Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Hantek 2C72 2x70MHz + DMM. Czy warto?

16 Maj 2019 00:40 270 11
  • Poziom 16  
    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem oscyloskopu cyfrowego do zastosowań amatorskich raczej niż komercyjnych.

Ma go ktoś z Was? Co sądzicie o tym sprzęcie?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 nie warto. Jak już bardzo chcesz skopomentr to albo Philips/Fluke PM97/97, albo te Hanteki serii DSO.

Potem i tak będziesz żałował, ze nie kupiłeś prawdziwego oscyloskopu.
  • Poziom 16  
    Hanteki DSO nie na moją kieszeń.
    Chciałem kupić oscyloskop do zastosowań domowych,amatorsko, nie zarobkowo, więc nigdy to się nie zwróci. Głownie bawię sie avr na własnw potrzeby.
    W cenie Hanteka DSO miałbym Rigola.
  • Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 chcesz cyfrę to doskładaj do 1052Z lub SDS1202XE. Naprawdę nie warto pchać się w tanie nową cyfrę.

Chcesz tanio, to analog, chcesz wygodnie to wyżej wymienione cyfry. Za 400zł kupisz spokojnie dobrego analoga.
  • Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 napisałem wyżej co sądzę, myślę, że moje doświadczenie w tej materii pozwala na jasne określenie, co warto, a czego nie.

Dodano po 56 [sekundy]:

@MICHAŁ6201 jak nie chcesz analogowego, to trzeba doskładać. Nie warto się męczyć za własne pieniądze.
  • Poziom 16  
    To zrobię jak radzisz. Bo ja nie mam doświadczenia ani wiedzy w tym temacie, więc mógłbym kupić tandetę. Jak mam wydać już, to przynajmniej niech to bedzie konkretny sprzęt, a nie zabawka, która nie będzie dzialać.
    Kiedyś szukałem opinii o dobrym multimetrze. Ktoś mi doradzil sanwe 5000a. Teraz widzę po 3latach użytkowania, że było warto wydać ponad 500zl na ten miernik.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 tak samo jest z oscyloskop, albo dobry analog, a jak cyfra tania, to te dwa modele.
  • Poziom 16  
    A przy zabawie z mikrokontrolerami avr szerokość pasma oscyloskopu ma duże znaczenie?

Wyczytałem, że zakres próbkowania im wyższy tym lepszy.
    A jak wygląda sprawa z szerokością pasma oscyloskopu.
  • Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 A z jaką częstotliwością pracuje ten mikrokontroler?
  • Poziom 16  
    Malutkie częstotliwości hehhe. Taki ATmega 32 więcej jak 16MHz nie pociągnie. Sam doskonale o tym wiesz ile taki avr może być taktowany.
    Tylko chciałem się upewnić czy jakieś ma to znaczenie przy badaniu przebiegów.
    Jestem tylko amatorem, więc wybacz moje laickie pytania.
  • Poziom 41  
    @MICHAŁ6201 no to do zobaczenia 16MHz potrzeba Ci pasma 20MHz, Ale analog 10MHz tez to pokarze.