Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skacze temperatura wody Audi A6 C5 1.9TDI

16 Maj 2019 06:38 90 1
  • Poziom 3  
    Witam mam problem od dosyć dawna z moim Audi A6 C5 1.9 TDI 130 AWX rok 2002 a mianowicie problem jest taki ze wariuje mi wskazówka temperatury wody np. Podczas jazdy jest 90 stopni nagle wzrasta do 100 stopni i po chwili opada na 90 stopni, zdarzało się tez tak ze wskoczyła na 120 stopni i po 2-3 sekundach natychmiastowo wróciła na 90 stopni, dziś znów było tak ze odpaliłem samochód ruszyłem i po dosłownie minucie może dwóch miałem 90 stopni gdzie po paru minutach temperatura spadła do do może 30 stopni i powoli rosła znów do 90 stopni. Jeśli chodzi o licznik to tez jest tak ze jeśli jest np. 110 stopniach i stuknie się w zegar to wskazówka wraca do 90 stopni wiec nie wiem co może być dodam ze lewy migacz mi nie sygnalizuje skrętu na liczniku a jak stuknę bądź lekko wcisnę go to zaskakuje na chwile i znowu nie swieci, następna tez rzeczą jest ze wskaźnik paliwa jak jest w połowie to sygnalizuje mi rezerwę i tez tak jest, ale to tak było jak już kupiłem ten samochód i mi nie przeszkadzało. W aucie wymieniłem czujnik temp.wody ( orginał ) termostat (Wahler) tez był wymieniany jakiś czas temu i przy wymianie rozrządu pompa wody była wymieniana i dalej to samo, płynu nie ubywa, uszczelka pod głowica OK. Wydaje mi się ze to się zaczęło jak walnęła mi zaślepka taka gumowa, wyglada jak grzybek po lewej stronie silnika ale została wymieniona i wtedy tez termostat bo właśnie wskaźnik wariował i tez tak jest do dziś i nie wiem czy to wina termostatu bo może był uszkodzony czy tez licznik walnięty. Są tez dni gdzie wszystko jest OK. Gdzie szukać i jak przyczyny?dodam ze chce sam podziałać bo mechanicy jak zaczną wymyślać to będę musiał nowy silnik kupić. Pozdrawiam
  • Admin grupy komputery
    Zacznij od sprawdzenia i wyczyszczenia styków wtyczek przy zegarach.