Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B8 - Podlaczenie multifunkcji

16 Maj 2019 07:54 84 1
  • Poziom 12  
    Witam

Mam pytanie gdzy zmienilem u siebie manetki na takie z tempomatem oraz dolozylem multifunkcje,niestety po rozebraniu okazalo sieze okablowanie poduszki te z zolta wtyczkanie posiada wyprowadzenia na multifunkcje.

Teraz moje pytanie pod ktore piny w zoltej 12 pinowej wtyczce podlaczyc te trzy kanelki od multifunkcji- z przyciskow od multi wychodza 3 kolory czerwony,zolty i czarny.

A wtyczka 12 pinowa wyglada tak wolne piny od 7-12

A tutaj opis pinow

B - Obudowa wtyczki komory przewodu spiralnego / poduszki bezpieczeństwa / kierownicy wielofunkcyjnej / sygnału dźwiękowego

1 - masa
    2 - sygnał dźwiękowy
    3 - poduszka bezpieczeństwa 1 „+“
    4 - poduszka bezpieczeństwa 1 „–“
    5 - poduszka bezpieczeństwa 2 „+“
    6 - poduszka bezpieczeństwa 2 „–“
    7 - Tip-Down tiptronik -
    8 - zacisk 30 +12V
    9 - magistrala LIN
    10 - Tip-Uptiptronik +
    11 - przyciemnianie (zacisk 58s)
    12 - masa przycisku impulsowego

A wtyczka 12 pinowa wyglada tak wolne piny od 7-12
    Oraz gniazdo multifunkcji 3 pin

Z tego co sie zorientowalem,na pewno jeden przewod trzeba podłączyc pod wtyk w poduszcze oznaczony jako 9 czyli LIN
    Tylko nie wiem czy te 2 kabelki podlaczyc pod pin nr 8 oraz mase

Znalazlem jeszcze rozpiske pinow w takiej formie, mnie interesuja piny od 7-12 gdyz od 1-6 sa wykorzystane do poduszki oraz klaksonu.

dodam tylko ze piny od 7-12 wykorzystanych jest tylko 5 z 6.
    3 piny do multifunkcji a 2 do tiptronika wiec mnie interesuja tylko 3 piny multifunkcji.

• Poziom 12  
    Temat mozna zamknac.

Udalo mi sie metoda probi bledow uruchomic multifunkcje.

Podaje rozwiazanie jesli by ktos chcial zrobic.

Jeden kabel od przyciskow multifunkcji podlaczamy do masy,czyli dopinu nr 1 w zoltej wtyczce od poduszkiu mnie byl to przewod czerwony.
    Poprostu zmierzylem multimetrem ktory przewod na plytce od klawiszy multifunkcji to masa i dzieki temu juz bylo bardzo latwo podlaczyc pozostale dwa przewody.

Jeden z nich u mnie byl byl to bialy przewod podlaczamy do 8 pinu w zoltej kostce,jest to +12v
    Drugi przewod podlaczamy do 9 pinu zoltej kostki jest to magistrala lin czyli komunikacja.

Po tym wszystkim przyciski zaczely dzialac i dodatkowo sa podswietlone w momencie wlaczenia swiatel.
    Dr