Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup kosiarki do 800zł - przykładowe modele

16 Maj 2019 10:33 216 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Zdaję sobie sprawę, że w takim budżecie nie kupię solidnego szatana na lata, ale niestety tylko do takiej kwoty muszę coś kupić. Proszę Was o poradę, bo jeśli już mam coś kupić do tej kwoty to wolę wybrać szajs z w miarę dobrym silnikiem :)

Działka 1000m2 Kosiarka z napędem, kosz, centralna regulacja wysokości, najniższa waga, pozatym mile widziany start z rozrusznika lub regulacja prędkości.

Proszę o Wasze propozycje.

Znalazłem kilka przykładowych:
    :arrow: Eurotek Model GL880 – 734 zł
    Moc niby 5,5, centralna regulacja, kosz 50l + mulczowanie, obudowa malowana proszkowo.
    Silnik Loncin górnozaworowy OHV, 139cm3, obroty 3000rpm
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-5-5km-46cm-50l-naped-5w1-7184810297

:arrow: Schwarzbau – 750 zł
    Silnik LONCIN OHV 123cc, obroty 3.600 r/min, niby 4,0 km, kosz 45L, regulacja centralna, mycie obudowy
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-loncin-kosa-do-trawy-z-napedem-7843425650

:arrow: FAWORYT WAB46N139L-3W1 – 845 zł
    Silnik Loncin, poj 139, Moc 6KM, regulacja centralna, kosz 60 l, mulczowanie, koła na łożyskach, mycie obudowy
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-46cm-9km-10w1-60l-ol-7917429326

:arrow: HANDY WA46N139L-3W1 – 859 zł
    Silnik Loncin, poj 139, 4 KM, centralna regulacja, koła łożyskowane, kosz 60 L, mulczowanie, mycie obudowy,
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-46cm-6-5km-naped-60l-7w1-noz-7859115643

:arrow: HECHT 546 SX – 755 netto
    Silnik Hecht OHV poj 139, 2800 obr/min, 4 KM, regulowana wysokość, kosz 60L, waga to 32kg, kółka łożyskowane
    http://nokaut.click/w-sklepie/f0036ff47483705edc08d67d8f546792/10747/19600/137219/643yPUOUWHajoRptep0WwRolu3Xrw9R1DQjO9ENBniZVArgM1O5RnGlgYP2s9j7M/&cid=50026

:arrow: HECHT 543 – 650 zł netto
    Silnik Hecht 3.5 KM OHV, poj. 98 cm moc 1.8kW, moment obrotowy 4.7 Nm, koła łożyskowane duży rozmiar kół tylnych 10" kosz siatkowy z pokrywą plastikową 45 l
    http://nokaut.click/w-sklepie/680475537ea5997155af9c003a9d0da7/10747/19600/137219/Dy0gcyn26BMLJaKlqDkoKWehhcclxRo3r3RpJMryYs9MiwU*w4TgwaxJYzDqu7iz/&cid=50026

:arrow: Einhell GC-PM 46 S – 805 zł
    Silnik 4-suwowy, Pojemność: 139 cm3, Moc: 1,9 kW ,Prędkość obrotowa: 3000 obr/min, kosz 50 l, Centralna regulacja wysokości koszenia
    https://www.komputronik.pl/product/600983/einhell-gc-pm-46-s-oferta-outlet-.html

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo proszę Was o pomoc i opinię.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    piotrek121ol napisał:

:arrow: FAWORYT WAB46N139L-3W1 – 845 zł
    Silnik Loncin, poj 139, Moc 6KM, regulacja centralna, kosz 60 l, mulczowanie, koła na łożyskach, mycie obudowy
    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-46cm-9km-10w1-60l-ol-7917429326

Tę kosiarkę na Twoim miejscu bym wybrał. Ale do pełni szczęścia poszukaj opini użytkowników tego modelu.
  • Poziom 11  
    Dzięki Waldemar za Twoja odpowiedź 👍 a mógłbyś powiedzieć z jakich względów Faworyt ?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Głównie ze względu na moc. A tej często w kosiarkach brakuje. Nie ma kłopotu jak systematycznie się kosi, ale gdy trawa podrośnie trochę więcej to z reguły kosiarki "się duszą", ( brak mocy). Ponadto ta ma wygodną i wielostopniową regulację wysokości koszenia.
  • Poziom 11  
    dziękuję Waldemar
  • Poziom 9  
    Cóż, najlepiej żadna z powyższych -za chwilę je wypunktuję- a najlepiej byłoby zwiększyć budżet do 1.200 pln. Na przykład wziąć kosiarkę na raty 0%. Piszę całkiem serio, bo 10 ar koszenia to parametry min. 46 cm (jak masz czas na koszenie) i silniki od 159 ccm w górę. 139 ccm da radę, ale bidniutko.

A teraz, po kolei:
    Eurotek Model GL880 – czy ktoś widział gdzieś serwis z częściami do tej kosiarki? Gdziekolwiek? Poza tym kłamią w co drugim zdaniu...silnik wygląda na Loncina 1P65FE-4 - a ten ma 3,2 KM przy 3600 rpm. Trochę brak do 5,5 KM :) Japoński gaźnik WALBRO? Zdjęcie proszę, a napisać "designed in Japan" to ja też sobie mogę napisać. Kto to sprawdza? Mosiężna śruba poprawiająca wytrzymałość zespołu tnącego? Fajne hasła. Nowoczesne technologie - a tu cięgno ssania :) Zdecydowanie NIE.

Schwarzbau – 750 zł - oprócz tradycyjnego braku serwisu i części - a sypać się będzie szybko, to gdybym miał kosić 10 ar silnikiem 123 ccm i szerokością 43 cm to chyba za karę. Ta kosiarka to taki mocniejszy elektryk na 5 ar nic więcej. Aż do pierwszej naprawy. Dobrze, że dają 2 noże to jeden można sprzedać jako nie używany :) A no i moc silnika też zawyżona LC1P61FE ma 2,99 KM.

FAWORYT WAB46N139L-3W1 – 845 zł - pierwsza kosiarka którą przy dużej dozie szczęścia naprawisz o ile mieszkasz w zasięgu serwisu: https://www.krysiak.pl/znajdz-serwis Co do jakości wykonania - od czasu do czasu ktoś z tym przychodzi na serwis i ... generalnie słabo. Ale jakie to ma być jak za 845 pln jest kosiarka z regulacją prędkości (wg producenta). Zwróć uwagę, że producent nie chwali w ogóle korpusu ... bo i nie ma czego chwalić. Szlag go trafia szybciej niż mazdę. dodatkowo oczywista bzdura o ochronie wału... wypustki zrywasz, wał krzywisz i tak masz i w tej i w 90% kosiarek. bo jak przywalisz to z reguły konkret. Musiałbyś wybrac kosiarkę ze sprzęgłem noża albo tarczą tnącą. Oczywiście moc zawyżona bo LC1P65FE ma 3,7 KM... ale 7 Nm to jest bardzo dobry motor nie ma sensu go koloryzować.

HANDY WA46N139L-3W1 – 859 zł - ta sama stajnia jak wyżej i te same problemy. Przy czym tu już ktoś mniej zawyżył moc silnika - chyba mu polecą po premii :)

HECHT 546 SX – 755 netto - jak wyżej - sprawdź sieć serwisów jak masz blisko to jak będą mieć części - powinni naprawić. Sprawdź opinie w googlach. Kosiarka na granicy- będzie się męczyć ale trochę popracuje.

HECHT 543 – 650 zł netto - absolutnie za mała. 99 ccm - ten silnik umrze przy Twojej powierzchni a tym razem z nim z nudów. Poza tym przegrzejesz go szybciej niż dojedziesz do połowy koszenia.

Einhell GC-PM 46 S – 805 zł - poproszę o adres serwisu kosiarek? O, nie ma... Tak jak części do tego. Wygląda spoko, ale każda kosiarka po zakończonym sezonie, albo przed nowym powinna trafić na przegląd. Możesz go zrobić sam. Wymienić olej, filtry, wyczyścić i zabezpieczyć podwozie, podokręcać śrubki itd. itp. A od czasu do czasu coś wymienić grubszego. Jak w aucie. Bieda gdy nie ma co do niej włożyć.

Reasumując w tym budżecie pozostajesz na łasce/nie łasce spółki Krysiak :)

Na Twoje potrzeby, żebyś co 3-4 lata kosiarki nie wymieniał, weź Pan w raty 0% coś z silnikiem 159 ccm. I kosiarka dłużej pożyje i Ty będziesz taki bardziej zadowolony :) https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/49...spalinowa-grass-g-force-xsz46-4w1-loncin.html
  • Poziom 11  
    Tak jak napisałem w pierwszym poście... zdaję sobie sprawę, że za tą kwotę nic porządnego nie kupię. Dziękuję plk_babel za konkretną odpowiedź :)

Z powyższego zestawienia najbardziej byłem za wyborem Faworyta od Krysiaka. Miałbym dostęp do serwisu i części.
    Miałem okazję kupić używaną AL-KO HIGHLINE 46.8 SP-A, ale teraz zastanawiam się nad kosiarką firmy
    BEST GARDEN model KSL159SP, ta posiada: 4-suwowy silnik Loncin 1P65FA o pojemności 159cm³ i mocy 3.0kW / 4.0KM.
    To znany silnik montowany w większości kosiarek i z racji tego dostęp do części tego modelu jest bardzo dobry i przy tym nie są najdroższe.
    Silnik z łożyskiem wału i żeliwną tuleją.

:arrow: Link

Firmowy serwis mam na miejscu. W takiej kosiarce oprócz silnika, korpusu i kółek i tak nic więcej nie ma, więc dostęp do większości części powinien być.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    :arrow: Link
    dla mnie jest dostępna za 850zł

Firmowy serwis mam na miejscu. W takiej kosiarce oprócz silnika, korpusu i kółek i tak nic więcej nie ma, więc dostęp do większości części powinien być.[/quote]

Co do używki, to jeśli nie jesteś mechanikiem, to odradzam używki. Ukryte usterki mogą być kosztowne i ... w efekcie lepiej kupić nową. Choćby podkrzywiony wał, czy zdychająca przekładnia, lub zaciąganie lewego powietrza - to może być trudne do rozpoznania dla niewprawnej ręki.

Nie spotkałem się w pracy z tym KSL159SP, więc ... napisz opinie po roku / dwóch użytkowania :) Nie zgodzę się z jednym w tej kosiarce jest znacznie więcej komponentów niż korpus, kółka i silnik :) Ma napęd? To ma przekładnie napędową, a kółka mają wieńce zębate i kosztują x2 lub x3 przy wymianie. A co z gaźnikiem? Listwą tnącą? Uchwyt noża? Koło pasowe przekładni? To są części które potrafią kosztować w okolicach 100 pln.

Także kosiarka to nie samochód, ale tak łatwo nie ma :) Powodzenia w zakupie i jeśli będziesz miał tego KSLa to napisz wrażenia :)
  • Poziom 11  
    pierwsze koszenie już było, silnik robi robotę, żyleta, bardzo ładnie pracuje :) zobaczymy po trzech, czterech sezonach jak się będzie tym pracowało...
    Cała kosiarka wygląda na wykonanie bardzo solidnie, zobaczymy jak z trwałością...
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    piotrek121ol napisał:
    pierwsze koszenie już było, silnik robi robotę, żyleta, bardzo ładnie pracuje :) zobaczymy po trzech, czterech sezonach jak się będzie tym pracowało...
    Cała kosiarka wygląda na wykonanie bardzo solidnie, zobaczymy jak z trwałością...

Kolejny, zadowolony użytkownik Loncina :) Pamiętaj o czyszczeniu po koszeniu i regularnej wymianie oleju to dorzucisz jej ze 2 lata pracy :)
  • Poziom 28  
    piotrek121ol napisał:

Z pewnością pierwszą "niespodzianką" będzie to, że zauważysz, że kosiarka od spodu traci lakier.
    Ale to normalne.... Może pojawić się korozja,- ale każda tak ma za wyjątkiem tych zrobionych z aluminium. Tylko tu już jest skok cenowy..
    plk_babel napisał:
    to dorzucisz jej ze 2 lata pracy :)

Bez przesady...... Jak się dba to się ma.... Dużo więcej jak 2 lata.
  • Poziom 9  
    Waldemar z Kaszub napisał:
    Dużo więcej jak 2 lata.

Miałem na myśli +2 lata do zakładanych 3-4 lat, więc np. 6 lat łącznie w kosiarce za 800 pln to wg mnie wynik więcej niż bardzo dobry.