Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG BS 12 C2 - Wyłącza się w czasie pracy

16 Maj 2019 11:37 75 2
  • Poziom 1  
    Witam

Mam problem ze swoja wkrętarką model j/w. Problemem jest elektronika.

Objawy: po naciśnięciu włącznika wkrętarka wyłącza się po około sekundzie do dwóch. Przy lekkim naciśnięciu (10-20%) obraca się cały czas i ma ‘moc’. Przez 1-2 sekundy, które działa ma pełną moc tj. wyrywa z ręki. Ewidentnie elektronika odłącza napęd, tak jakby bateria była rozładowana, ale nie jest.
    Baterie sprawdzałem, nawet zregenerowałem jedna dla pewności, następnie oddałem wkrętarkę do serwisu i tam była jeszcze sprawdzana na dwóch innych akumulatorach – to samo.
    Serwis chce wymienić zespól włącznika – nie naprawiają inaczej tj. nie lutują elementów. Włącznik kosztuje pól wartości nowej wkrętarki…

I tu pytanie do Was. Czy ktoś się orientuje, co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy i jak to można naprawić. Ewentualnie, co zrobić żeby zdiagnozować, który element trzeba wymienić?
    Mogę rozebrać i mam miernik, ale elektronikiem nie jestem – raczej mechanikiem.

Z góry dziękuj za pomoc.
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy w momencie gdy odłączany jest silnik jest napięcie na zaciskach baterii czyli przed włącznikiem (wiem że bateria była podstawiana, ale chodzi tu o zdiagnozowanie ewentualnego zwarcia).
  • Poziom 37  
    Witam - proponuję podłączyć żarówkę samochodową ( żarową 21W/ 12V ) zamiast silnika
    i sprawdzić płynność regulacji świecenia .