Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór odpowiedniej karty dźwiękowej na USB

16 May 2019 12:57 348 21
  • Level 3  
    Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniej karty dźwiękowej do komputera. Chcę wydać na kartę ok. 100 zł nie przekraczając zbytnio tego budżetu. Zastanawiałem się nad kartami:
    1. Bloody G480: https://www.ceneo.pl/31621144?se=kjbj5_sGmm7t...lcL2hQIhP2XbujpQmfMBx8wT7jXxUsvBoCc-8QAvD_BwE
    2. Sharkoon X-Rest 7.1: https://www.ceneo.pl/48323829

Nie wiem którą wybrać zależy mi na lepszym dźwięku nie na wyglądzie. Może ktoś by mi pomógł wybrać którąś z tych 2 kart albo polecił inną w tym budżecie.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 1  
  • Level 3  
    Dzięki za wyczerpującą informację kolego, ale kupować na razie nie będę bo jeszcze się zastanawiam czy dołożyć do karty za 300 zł, zamiast tej. :)
  • OptexOptex
  • Level 1  
  • Level 3  
    A dźwięk muzyki z tej karty (Bloody G480) jest porównywalny do karty dźwiękowej na PCI (np. Sound Blaster Z) za ok. 300 zł ?
  • Level 1  
  • Level 3  
    Na przykład jakie to karty ?
  • Level 32  
    zombinen wrote:
    (...)
    Nie wiem którą wybrać zależy mi na lepszym dźwięku nie na wyglądzie.

A pokazałeś dwie propozycje, które stawiają właśnie na wygląd, a nie na jakość dźwięku ;)

Quote:

A dźwięk muzyki z tej karty (Bloody G480) jest porównywalny do karty dźwiękowej na PCI (np. Sound Blaster Z) za ok. 300 zł ?

Oczywiście, że nie. Bloody ma tylko ładnie wyglądać i wydawać z siebie dźwięki.
  • Level 3  
    To w takim razie dołożyć do tego Sound Blastera Z czy kupić G480 czy jeszcze coś innego?, zamierzam mieć słuchawki na Jacka 3.5mm i amplituner podłączony więc karta mi potrzebna bo integra szumi.
  • Level 1  
  • Level 32  
    Macał i niestety słyszał... Stąd moja opinia.
  • Level 3  
    A karta którą polecił @enhanced daje dobry dźwięk? Opłaca się ją kupić ?

Dodano po 41 [sekundy]:

Czyli AudioQuest DragonFly Black
  • Level 1  
  • Level 1  
  • Level 1  
  • Level 3  
    Kraniec_Internetów zamierzam podłączyć też do tego stary gramofon na to złącze.

Brozerihno jednak pozbieram na kartę do ok. 400 zł zamiast do 100zł bo te za 100zł to jak sam napisałeś "nic nie warte".
  • Level 1