Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wylewka parapet z betonu wskazówki

16 Maj 2019 13:12 216 18
 • Poziom 4  
  Witam chciałbym wykonać parapet z betonu może ktoś polecić jakieś gotowe zaprawy wytrzymałe, aby się nie kruszyły i nadawały się na taki parapet. Dzięki za informacje wskazówki.
 • Poziom 20  
  Bedziesz wylewał od razu pod oknem czy gdzieś i potem montował? Przenoszony to koniecznie zbrojenie. Beton B15 wystarczy.
 • Poziom 4  
  Witam ponownie na parapecie jest lastryko i teraz pytanie jakie będzie najlepsze rozwiązanie czy wylewac na to bezpośrednio jeżeli tak to jaka minimalna grubość czy zrywać i wtedy wyjdzie dość grube czy osobno wylać i później przymocować. Dzięki za wskazówki.
 • Poziom 21  
  Rozumie że lastryko jest wypłukane i źle wygląda w tej sytuacji możesz spróbować je wyszlifować żeby odzyskała dawny wygląd.Można też zamiast wylewać nowy okleić kaflami.
 • Poziom 21  
  W takim razie musi to być beton o jak najmniejszym ziarnie żeby się solidnie powklejał między kamyki.Odrestaurowywałem takim sposobem schody 9 stopni nie podjąłbym się tego drugi raz- roboty co nie miara żeby efekt był taki jak chciałem. Teraz gdyby przyszło mi to do głowy to kupiłbym sobie wieeelki gumowy młot -wiesz po co? :) Teraz schody wyłożył bym żywicą z kamyczkami-takie jak do tynkowania tyle że z przeznaczeniem właśnie do tych celów.Nie wiem czy takie coś sprawdzi się na parapetach.
 • Poziom 20  
  Opisz co chcesz uzyskać, (napisałeś WYKONAĆ) a tymczasem chcesz modyfikować istniejący, bo wylanie betonu ( nawet jakiegokolwiek kleju do gresu) może zakończyć się niepowodzeniem. Parapet wewnętrzny czy zewnętrzny?
 • Poziom 39  
  Ile masz do nadlania nad tym lastryko zawsze można by nawiercić powbijać kołki i zostawić łby śrubek wystające jako forma kotwienia.
 • Poziom 20  
  Popęka z czasem.Kup farbę/wyprawkę typu beton.Nakłada się toto pacą stalową na ściany i przeciera.Drogie ale efektowne.Idealnie udaje beton.
  Teraz widzę fotkę. Jak masz tak rozbebeszone, wywal stary parapet i zrób sobie w szaluneczku nowy.
 • Poziom 4  
  To by była jakaś opcja możesz polecić jakiś preparat żeby to się trzymało na tym lastryko aby tak cienka warstwa nie odpadła?
 • Poziom 21  
  169kondi napisał:
  masz może zdjęcie schodów jak wyszło?

  Nie bo nie myślałem że może się przydać a schody są ode mnie prawie 300km.
  Nie upierałbym się przy tym lastryko bo na oknie raczej nie wyszlifujesz a jest ryzyko że przy zdejmowaniu pęknie.Jeżeli upierasz się przy betonie to zdjąłbym i wylał nowe na zbrojeniu poza oknem i dopiero założył.
 • Poziom 20  
  169kondi napisał:
  Ale czy taki tynk na ścianę nada się na lastryko

  Jeżeli trzyma się na ścianach na dziwnych podłożach, to tym bardziej na odpylonym, odtłuszczonym i zagruntowanym lastryku.
 • Poziom 21  
  Możesz spróbować zastosować na to lastryko grunt szczepny ( sczepny ? ) do trudnych podłoży, ale pewności nie ma, że to nie odpęknie. Miejsce przy oknie, narażone na wahania temperatury i dwa materiały o różnych właściwościach to nie najlepsze połączenie. Moim zdaniem możesz spróbować, ale najlepiej jak koledzy radzą- zrobić od nowa parapet.
 • Poziom 38  
  W sumie jak dotychczas nie rozumiem co autor ma na mysli, jaki chce uzyskac efekt i co dokladnie mu przeszkadza w tym starym parapecie?
 • Poziom 24  
  Z tego zdjęcia oceniając - to tam jest jakaś całkowita kaszana. Okno tak osadzone że jest prześwit jakieś kawałki drewienek w roli chyba klinów montażowych ???

  O ile to pomieszczenie mieszkalne nie jakaś stodoła gdzie jest wskazana dobra wentylacja - to zdemontuj parapet - może okno nie opadnie - jak już nie ma listwy podparapetowej to trudno - jakoś to zapiankuj a potem albo wsadzaj ten stary parapet a jak się nie podoba to na niego jakiś plastikowy.
  Takie rozwiązanie wersja normalna to nowy parapet - nie baw się w robienie w domu bo to marnowanie sił i środków - tylko kup gotowy z jakiegoś konglomeratu...