Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie bezprzewodowe wyciągarki hydraulicznej

16 Maj 2019 18:28 171 3
  • Poziom 11  
    Witajcie, mam taką zagwozdkę. Na mojej lawecie jest wyciągarka hydrauliczna Ramsey, która oprócz sterowania na rozdzielaczu ma jeszcze sterowanie radiowe. Niestety nie wiem jak je uruchomić. Mam pilot, który niby działa, bo podczas naciskania przycisków zaświeca się zielona kontrolka (wnętrze pilota na zdjęciach). Na kabinie zamontowana jest puszka hermetyczna, a w środku jest to co na zdjęciach. Myślałem, że pomoże ustawienie tych "przełączników" w puszce i na pilocie w ten sam sposób, ale niestety nie. Prąd dochodzi bo napięcie na kablach w puszce jest, sprawdzając od góry na tych "przyłączach" na mały śrubokręt płaski napięcie jest na: II, III, V, VI, VII. Z puszki wychodzi ok. 2m cienkiego kabla, który jest chyba anteną.

Poniżej galeria zdjęć:

[url=]https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/sterowanie-wyciagarki/10480537/1[/url]

Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc, byłoby super.
  • Poziom 22  
    Kiedyś w takim wymieniałem przyciski i wydaje mi się, że konfiguracja powinna być ustawiona na dip switchu - tu wygląda, że wszystkie są w jednym położeniu. Jaki dokładnie model tej wciągarki ? , jaki jest układ scalony w tym pilocie ?
  • Poziom 11  
    Witaj kolego, przełącznikami się nie sugeruj bo sam je "pozmieniałem", ale mam zdjęcie jak było zanim wsadziłem tam paluchy. Wciągarka to Ramsey 8000, sprawdziłem działanie elektromagnesów sterujących rozdzielaczem i tam wszystko jest ok. Na "krótko" normalnie steruje wciągarką. Nie jestem elektronikiem ale wydaje mi się, że znalazłem przyczynę boleści:

Sterowanie bezprzewodowe wyciągarki hydraulicznej

dokładniejsze zdjęcia

Jeżeli piszesz, że wymieniałeś kiedyś przyciski, to mam pytanie czy za stosowną opłatą jesteś w stanie wskrzesić ten układ?