Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ssd plextor m9pe - widzi go bios win juz nie

16 Maj 2019 19:03 156 6
  • Poziom 14  
    witam
    kupilem nowy dysk dokladnie plextor px-256m9PeGN, w biosie jest widoczny ( bios najnowszy )
    natomiast w systemie win 7 64 bit go nie widac, brak w zarzadzaniu dyskami, oraz pojawilo mi sie w menadzerze urzadzen, nie zainstalowane uzadzenie PCI
    plyta glowna do gigabyte ga-z97-d3h

mam zainstalowane 2 dyski ssd na sata3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Testowanie NVMe w 10+ letnim starociu jak HD Tune 2.55 to może być przerost formy nad treścią. Jak traktować ujemne użycie CPU czy dziwną wartość Burst?
    No i czy wiesz co testujesz - np. jaki jest rozmiar bloku/danych?

Do testu SSD masz AS SSD Benchmark, CrystalDiskMark, aktualna wersja HD Tune

vitesse napisał:
    czy uzyskalbym podobny wynik na dysku sata 3 ?
    Na tak bezsensowne pytanie może wróżka odpowie...
  • Poziom 14  
    zrzut z AS SSD

ssd plextor m9pe - widzi go bios win juz nie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz spróbować innego sterownika, np. https://www.goplextor.com/pl/Support/Downloads
    jest pod W7 sterownik (NVME Miniport) dla PCI\VEN_14A4&DEV_22F1
    oznaczony jako "M8Pe Driver for Win7"
    (M8Pe i M9Pe ma ten sam kontroler Marvell 88SS1093)

M9Pe ma interfejs M.2 PCIe Gen 3 x4 ale na płycie masz slot M.2 Gen 2 x2 więc teoretyczny limit to 10 GT/s (1 GB/s).
    (np. CrystalDiskInfo podaje tryb transferu)

Intel® 9 Series Chipset Family PCH Features - Z97/H97 napisał:
    • PCI Express*
    — Up to eight PCI Express root ports
    — Supports PCI Express Rev 2.0 running at up to 5.0 GT/s
    — Ports 1-4 and 5-8 can independently be configured to support multiple port configurations
    — Module based Hot-Plug supported (that is, ExpressCard*)
    — Latency Tolerance Reporting

te (tylko) 8 portów z PCH Z97 masz rozdzielone na (współdzielone) sloty PCIe X4 i X1, mostek PCIe do PCI (IT8892E), układ GbE PHY (WGI217V) i (współdzielone) M.2/SATAe-SATA3_4,5.

Można wstawić ten SSD przez adapter M.2 <-> PCIe X4 do slotu PCIe X4 (jak X1 są wolne) i powinno być szybciej, Gen 2 x4; no chyba, że PCIe X16 3.0 masz wolne...
  • Poziom 14  
    PCIe x16 mam zajete (grafika), po wgraniu tych sterownikow podobne wyniki w as ssd, tzn. raz lepiej raz gorzej :)
    pomysle nad tym adapterem, ale jak narazie nie jest dwa razy lepiej jakby wskazywaly na to benchmarki w stosunku do starego plextora m5s 128 Gb
    nie mniej wielkie dzieki za uruchomienie mi dysku :)