Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox one S - chip problem - tylko w niskiej rozdzielczości

16 Maj 2019 19:38 87 5
  • Poziom 7  
    Mam szybkie pytanie niestety xbox one s moich synów kończy swój żywot chip HDMI IC Control Chip 6Gbps Retimer SN75DP159 wymaga wymiany jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=XmENBfn6FD4&t=1064s
    Xbox włącza się tylko w najniższej rozdzielczości żadne próby zmiany kabla i telewizora czy monitora nie pomagają więc ewidentnie chip.
    Teraz pytanie co zrobić podjąć próbę wymiany na własną rękę ? Jak się nazywa pasta którą można zabezpieczyć wszystko dookoła żeby nie przegrzać, czy może jeśli nie mam nic do stracenia sprobować podgrzać sam chip czytałem że niektórzy tak zrobili i im się udało, co radzicie ?
    Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 7  
    Hej dzięki za szybką odpowiedź , nie nie posiadam stacji hot co do lutowania mam kolegę po szkole elektronicznej i pewnym doświadczeniem pomóglby mi to zrobić.
    Pytanie czy waszym zdaniem taki zabieg jest warty zachodu a może spróbować najpierw podgrzać obecnego chipa nie mam nic do stracenia może jest szansa że coś w nim zaskoczy czy odpuścić sobie taki zabieg ? Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Co ma dać podgrzanie? Układ się jakoś specjalnie nie nagrzewa aby zrobiły się zimne luty a uszkadza go podłączanie kabla hdmi do tv na gorąco tzn przy włączonych urządzeniach, 100 razy się uda a za sto pierwszym uszkodzi dlatego lepiej unikać takich zabaw, w swoim xboxie też już wymieniałem.

• Warunkowo odblokowany
    Potwierdzam, tylko wymiana, miałem 3 takie one s i w żadnej przelutowanie nie pomogło.
    Uważajcie, żeby nie przesadzić z temp, bo płyta się łatwo gnie.
  • Poziom 7  
    strucel napisał:
    Co ma dać podgrzanie? Układ się jakoś specjalnie nie nagrzewa aby zrobiły się zimne luty a uszkadza go podłączanie kabla hdmi do tv na gorąco tzn przy włączonych urządzeniach, 100 razy się uda a za sto pierwszym uszkodzi dlatego lepiej unikać takich zabaw, w swoim xboxie też już wymieniałem.

Nie wiem czy podgrzanie coś pomoże czy nie niektórym pomogło. O podłączaniu kabla nie ma mowy xbox był wpięty ponad rok i przełączany raptem może z 5 razy więc nie ma mowy żeby gniazdo hdmi się wyrobiło. Co do podpięcia na gorąco pamiętam o tym a czy moje dzieci o tym pamiętają tego niestety nie mogę potwierdzić.

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Czy jest ktoś z Poznania kto naprawia takie rzeczy , prosiłbym o kontakt na priva.