Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miele WT945S - Dozownik płynu do prania dla starej pralki

michalwd 16 May 2019 19:53 1002 8
 • #1
  michalwd
  Level 10  
  Dzień dobry Wszystkim,

  Remontuje starą pralko-suszarkę Miele WT945S i zastanawiam się czy dodanie do niej dozownika na płyn do prania jest możliwe. Pralka ma typowe "szuflady" na proszek (pranie wstępne, zasadnicze) gdzie nie da się wlać płynu - od razu cały spłynie. Proszków nie używamy i w obecnej pralce po prostu wlewamy płyn do bębna, co nie jest idealne.
  Czy ktoś już robił coś takiego? Może są dostępne jakieś wkładki do szuflady na proszek z takim syfonem jaki jest w pojemniku na płyn do płukania? Sorry za terminologie, zupełnie nie wiem jak to ponazywać.

  Dzięki z góry,
  Michał Widlok

  PS.
  Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia WT945 od środka i jakieś info o konstrukcji to mogę udostępnić.
 • #2
  mariusz840
  Level 18  
  Witam zrób blokadę przed wylewaniem. Wklej ściankę na tyle pojemnika na proszek. Wysokość niewielka trochę większa niż poziom płynu do prania. Woda go wypłuka tak jak wypłukuje płyn do płukania. Ewentualnie dozownik i sterownik.
 • #3
  zielinskii
  Level 15  
  Mam taką pralkę i w szufladzie na proszek jest pojemnik na płyn do płukania. Pralka bierze płyn dopiero na płukaniu. A co ty chcesz to nie rozumiem. Są 3 pojemniki, 2 na proszek i 1 ten pierwszy po otwarciu jest na płyn. W jaki sposób wlewając płyn odrazu ci spływa? Przecież to nie możliwe.
 • #4
  mariusz840
  Level 18  
  Kolega wlewa płyn do prania i chce aby pozostał w szufladzie do momentu rozpoczęcia pobierania wody. Wlewając do szuflady od razu spłynie do bębna. Druga sprawa, że jest to ok sam używam tylko płynu do prania i wlewam do do szyflady na proszek. Jeżeli nie zaślepka to jest dostępny pojemnik ma wybielacz, a umieszcza się go w pojemnuku na proszek i może być na płyn do prania. Zasada działania jak na płyn do płukania.
 • #5
  michalwd
  Level 10  
  Dokładnie tak, chodzi o pojemnik który zatrzyma płyn w szufladzie do momentu pobierania wody, dzięki. Dodatkowo można wtedy zrobić pranie wstępne+zasadnicze bez kombinacji z dodawaniem płynu w trakcie.

  Czy widziałeś może gdzieś taki pojemnik do kupienia? Przeglądam neta i nic nie mogę znaleźć, albo jestem ślepy albo to nie tak łatwo dostać.
 • #6
  mariusz840
  Level 18  
  Mam gdzieś, ale do Indesita jednak myślę, że włożenie jakiegokolwiek pojemnika w dozownik załatwi sprawę. Musi tylko tam wejść i nie wypaść.
 • #7
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Wrzuć foty gdzieś mam.
 • Helpful post
  #8
  mariusz840
  Level 18  
  Pytaj w sklepie nort piszą ze nieostępny ale jest fotka jak wygląda. Piszą też żeby się skontaktować więc mogą miec jakieś leżaki lub dobiorą podobny.
 • #9
  michalwd
  Level 10  
  Dzięki za info.
  Rzeczywiście w north są jakieś pojemniki, dopytam ich o wymiary i pewnie coś kupię. Przynajmniej wiem teraz dokładnie jak to wygląda (chociaż myślałem że taki pojemnik będzie miał pełny syfon, jak ten na płyn do płukania w miele, a nie tylko rurkę).

  Na razie i tak mam wtope, po poskładaniu pralki okazało się że elektronika jest martwa. Żadnych lampek, brzęczyka, przekaźników, nic.... Mój błąd nie sprawdziłem tego przed rozpoczęciem remontu, no cóż. Wymienię pro-forma elektrolity i będę szukał, na szczęście na schematach montażowych podali napięcia DC i częściowo funkcje kabli, to chyba jest jakiś trop - brakuje +12V z "dolnej" płytki.