Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele WT945S - Dozownik płynu do prania dla starej pralki

16 Maj 2019 19:53 87 7
  • Poziom 9  
    Dzień dobry Wszystkim,

Remontuje starą pralko-suszarkę Miele WT945S i zastanawiam się czy dodanie do niej dozownika na płyn do prania jest możliwe. Pralka ma typowe "szuflady" na proszek (pranie wstępne, zasadnicze) gdzie nie da się wlać płynu - od razu cały spłynie. Proszków nie używamy i w obecnej pralce po prostu wlewamy płyn do bębna, co nie jest idealne.
    Czy ktoś już robił coś takiego? Może są dostępne jakieś wkładki do szuflady na proszek z takim syfonem jaki jest w pojemniku na płyn do płukania? Sorry za terminologie, zupełnie nie wiem jak to ponazywać.

Dzięki z góry,
    Michał Widlok

PS.
    Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia WT945 od środka i jakieś info o konstrukcji to mogę udostępnić.
  • Poziom 14  
    Witam zrób blokadę przed wylewaniem. Wklej ściankę na tyle pojemnika na proszek. Wysokość niewielka trochę większa niż poziom płynu do prania. Woda go wypłuka tak jak wypłukuje płyn do płukania. Ewentualnie dozownik i sterownik.
  • Poziom 15  
    Mam taką pralkę i w szufladzie na proszek jest pojemnik na płyn do płukania. Pralka bierze płyn dopiero na płukaniu. A co ty chcesz to nie rozumiem. Są 3 pojemniki, 2 na proszek i 1 ten pierwszy po otwarciu jest na płyn. W jaki sposób wlewając płyn odrazu ci spływa? Przecież to nie możliwe.
  • Poziom 14  
    Kolega wlewa płyn do prania i chce aby pozostał w szufladzie do momentu rozpoczęcia pobierania wody. Wlewając do szuflady od razu spłynie do bębna. Druga sprawa, że jest to ok sam używam tylko płynu do prania i wlewam do do szyflady na proszek. Jeżeli nie zaślepka to jest dostępny pojemnik ma wybielacz, a umieszcza się go w pojemnuku na proszek i może być na płyn do prania. Zasada działania jak na płyn do płukania.
  • Poziom 9  
    Dokładnie tak, chodzi o pojemnik który zatrzyma płyn w szufladzie do momentu pobierania wody, dzięki. Dodatkowo można wtedy zrobić pranie wstępne+zasadnicze bez kombinacji z dodawaniem płynu w trakcie.

Czy widziałeś może gdzieś taki pojemnik do kupienia? Przeglądam neta i nic nie mogę znaleźć, albo jestem ślepy albo to nie tak łatwo dostać.
  • Poziom 14  
    mam gdzieś ale do indesita ale myślę że włożenie jakiegokolwiek pojemnika w dozownik załatwi sprawę. Musi tylko tam wejść i nie wypaść.
  • Specjalista AGD
    Wrzuć foty gdzieś mam.
  • Poziom 14  
    Pytaj w sklepie nort piszą ze nieostępny ale jest fotka jak wygląda. Piszą też żeby się skontaktować więc mogą miec jakieś leżaki lub dobiorą podobny.