Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Quad Opticum LQP-04H - Na mierniku sat pokazuje quality 80% a na dekoderze 0%

Sensus 16 May 2019 22:10 696 6
Altium Designer Computer Controls
    Sensus
    Level 4  
    Witam mam problem z ustawieniem anteny sat.
    Mam miernik sat: "Red Eagle SF-500"
    allegro.pl/oferta/cyfrowy-miernik-sygnalu-satelitarnego-sf-500-7583139701
    Konwerter: "Quad Opticum LQP-04H"
    allegro.pl/oferta/konwerter-quad-opticum-lqp-04h-full-hd-3d-hdtv-4k-7684824067
    Tuner: "IMPERIAL HD 6i Twin"
    allegro.pl/oferta/imperial-hd-6i-twin-tuner-satelitarny-lan-usb-pvr-7865357456
    Talerz: "FAMAVAL TRX EL 120x110"
    allegro.pl/oferta/antena-satelitarna-famaval-trx-el-120x110-grafit-6637535051

Ustawiam na mierniku hotbird 13e, LO Frequency 09750 (albo universal), 22KHz off/on (działa tak i siak), do tego jakiś transponder i pokazuje siła ~93% quality ~83%, odłączam miernik, podłączam dekoder, i siła 93% a quality 0%, na tych samych ustawieniach (zamiast LO Frequency, jest LNB Frequency, i nie ma universal, ustawiam albo 9750, albo zakres 9750/10600, tak jak jest napisane na konwerterze).
    Nie ma znaczenia czy miernik podłączę przy antenie, czy przy dekoderze, więc kabel ok.
    Dekoder sprawdzałem u kuzyna który ma ustawioną cyfrę, i chodzi.
    Co ciekawe, włączyłem wyszukiwanie programów, i przy około 90% paska znalazł chyba 5 programów.
    Miernik podłączyłem u kuzyna i pokazywał quality podobną do tej co na dekoderze, więc chyba miernik ok.

Co robię źle?

PS
    Antena duża, bo okolica zabudowana i sądziłem że może być ciężko złapać sygnał, ale miernik pokazuje ponad 80% więc chyba źle nie jest.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    Sensus wrote:
    jakiś transponder i pokazuje siła ~93% quality ~83%

Konkretnie - który?
  • Altium Designer Computer Controls
    Sensus
    Level 4  
    _kli_ wrote:
    Sensus wrote:
    jakiś transponder i pokazuje siła ~93% quality ~83%

Konkretnie - który?

W tej chwili nie pamiętam, jakiś standardowy który był ustawiony na mierniku (był tylko jeden), ale ten sam ustawiam na tunerze i nadal 0%.
    Na jakim transponderze najlepiej ustawiać hotbirda?
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    Sensus wrote:

Na tych częstotliwościach masz polskie kanały FTA na Hot Birdzie. Nie ustawiaj na 10719V, bo możesz trafić w innego satelitę (Eutelsat 7°E).
    Spróbuj na 11508 V, SR27500, FEC 3/4.
    Sensus
    Level 4  
    _kli_ wrote:
    Sensus wrote:

Na tych częstotliwościach masz polskie kanały FTA na Hot Birdzie. Nie ustawiaj na 10719V, bo możesz trafić w innego satelitę (Eutelsat 7°E).
    Spróbuj na 11508 V, SR27500, FEC 3/4.

Aha, dzięki jutro spróbuję.
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Quote:
    (zamiast LO Frequency, jest LNB Frequency

Ustawiasz konwerter uniwersalny w mierniku i wtedy interesuje cię LNB częstotliwość I to wpisujesz z tego wykazu transponderów.
    Wystarczą 2-3 np. 11449, 11508, 12265 i jak na wszystkich masz to właściwy satelita. Dla miernika nie ma znaczenia czy programy są kodowane czy w wolnym dostępie.
    Sensus
    Level 4  
    Dziękuję wszystkim za wkład, rzeczywiście złapałem prawdopodobnie tego Etelsata 7E, przekręciłem antenę trochę bardziej na wschód, obniżyłem elewację, i chodzi 90/90 :D.
    Jak widać takim miernikiem też trzeba umieć się posługiwać:)