Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Folder Mój komputer jest pusty, na pulpicie białe ikony

17 Maj 2019 09:43 333 6
  • Poziom 4  
    Witam, od kilku dni zmagam się z problemem jakim jest zamulenie komputera wraz z objawem zmiany ikon na białe, raz są normalne raz białe. Mój komputer ciągle się ładuję gdy chce go otworzyć. Do tego nie mogę zrzucić plików na pendrive, ponieważ wyskakuje komunikat o tym że pendrive odmawia zapisu na nim (co wcześniej nigdy nie miało miejsca). Na 100% jest to jakiś wirus czy złośliwe oprogramowanie, użyłem Malwarebytes i adwcleaner i znalazłem po godzinach skanowań 16 zagrożeń, trojany i backdoory. Kwarantanna, usunięcie, reset kompa, potem powtórka z rozrywki.
    Logi FRST i Addition sprawdzane i "naprawione". Zrobiłem także SMART dysku i wszystko jest dobrze.
    Załączam także logi, te po zrobieniu tego wszystkiego:
    https://pastebin.com/pzSf0UrA - FRST
    https://pastebin.com/cttVqdLk - Addition

Proszę o pomoc, na razie to niegroźne, aczkolwiek boję się konsekwencji, gdy zamiotę problem pod dywan.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Miałem podobny problem, męczyłem się kilka miesięcy z nim, format itp nic nie dawały, w końcu postanowiłem zmienić dysk, zakupiłem SSD i po zmianie na ssd problem minął, później chciałem sprawdzić w innym komputerze ten dysk hdd co z nim jest i jakie było moje zdziwienie gdy wziąłem go do ręki i śrubki od pcb poodpadały, po dokręceniu ich dysk zaczął normalnie działać, zero problemów do teraz, coś widocznie nie stykało, może masz takiego typu problem?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    W przypadku problemów z ikonami można zacząć od usunięcia bufora miniatur ikon - plik znajduje się w katalogu profilu użytkownika, w folderze AppData (ukryty) -> Local -> IconCache.db. Po przeładowaniu systemu ikony za pierwszym razem będą się ładować dużo wolniej ale system odbuduje sobie plik miniatur.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za podpowiedzi, ogólnie myślałem nad dorzuceniem dysku SSD albo nad zmianą z HDD bo w sumie nie mam tylu plików i programów na komputerze.
    Sprawdzę te śrubki przy najbliższej okazji i napiszę czy pomogło.
    A co do ikon, to nie znalazłem nigdzie pliku IconCache.db, są pośrednie takie jak IconCache-idx.db itd
  • Poziom 31  
    Trzeba włączyć pokazywanie plików ukrytych i systemowych, ewentualnie programem do czyszczenia - np. CCleaner - opcja w grupie Windows, podgrupa Windows Explorer - pozycja Thumbnail Cache.

EDIT: Ręcznie można usunąć plik z poziomu wiersza poleceń:
    URUCHOM -> cmd.exe

W oknie wiersza poleceń:

CD %userprofile%\AppData\Local
    del IconCache.db /a
  • Poziom 4  
    Nadal nie znajduje pliku, Uruchomiłem cmd.exe wpisałem komendę i nic, po prostu nie mam tego pliku na komputerze
  • Poziom 4  
    a sobie jakoś poradziłem