Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaka płyta do ngrywania muzyki - Płyty nie widzi program i nie nagrywa

17 May 2019 10:00 648 12
  • Level 8  
    Witam, chcę nagrać muzykę na płytę z komputera pc, wkładam płytę do kompa, płyta się tam kręci ale na ekranie w stacji dysków jej nie widać a na programie VLC media player jest że nie można nagrać a na Audials musictube 2019 po kliknięciu na nagrywanie jest komunikat: CD-R nie jest Audio-CD. Płyty mam nowe, nie używane Incore CD-R 52x700MB/80 min....Proszę po radę co ma zrobic aby nagrać piosenki i również zdjęcia.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Helpful post
    Level 38  
    Do nagrania muzyki z komputera PC oraz zdjęć nie trzeba żadnego specjalnego nośnika. Każda sprawna płyta CD-R będzie się nadawać do tego celu. Proponuję wykorzystać prosty darmowy i nieskomplikowany program do nagrywania danych. Nie wiem jaki masz system, ale jak są to nieco starsze okienka, wypróbuj CD Burner albo Ashampo Burning Studio. Niektóre z programów znajdziesz w wersji portable, więc nawet nie trzeba ich instalować - to szczególnie wygodne jak chcesz tylko wypróbować program
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 8  
    Mobali wrote:
    Do nagrania muzyki z komputera PC oraz zdjęć nie trzeba żadnego specjalnego nośnika. Każda sprawna płyta CD-R będzie się nadawać do tego celu. Proponuję wykorzystać prosty darmowy i nieskomplikowany program do nagrywania danych. Nie wiem jaki masz system, ale jak są to nieco starsze okienka, wypróbuj CD Burner albo Ashampo Burning Studio. Niektóre z programów znajdziesz w wersji portable, więc nawet nie trzeba ich instalować - to szczególnie wygodne jak chcesz tylko wypróbować program

Mam windows 7 i E: HL-DT-ST DVDRAM GS 20N 1.02, intel, pamięć 3GB, 64 bitowy system pamięci...próbuję teraz na Copy ToDVD 5.1.1.3 i też nic, płyta siękręci ale nie widzi jej i pisze tak your disc will be available soon
  • Level 1  
  • Helpful post
    Level 38  
    anmedia wrote:
    nalezy ustawic kilka parametrow (w darmowych) a to już nie każdy potrafi
    Zaletą programu, który proponowałem, jest właśnie zestaw gotowych szablonów. To bardzo ułatwia pracę osobom, które nie mają dużego doświadczenia. Tu przykład CD Burner dla Windows (w polskiej wersji językowej) - wystarczy wybrać gotowy szablon, przeciągnąć pliki i uruchomić nagrywanie. Działa rewelacyjnie, mimo że darmowy ;-)
  • Level 8  
    w Nero udało się, ale zmieniłam na płytę sony 1x-48x, 700MB, dziękuję za porady.
  • Level 1  
  • Level 38  
    anmedia wrote:
    Znam ten program doskonale, nie skrytykowałem go ani nie poruszylem informacji o nim.
    Nie bierz tego do siebie, nie chciałem Ciebie atakować. Po prostu próbowałem wskazać Koledze jak najprostsze rozwiązanie. Sugeruję niewielki program portable dlatego, że łatwo go wypróbować i usunąć, bez konsekwencji w postaci kupy niechcianych śmieci dokładanych z normalną instalacją
  • Level 8  
    No i jest tak! Płyta nagrana, na laptopie odtwarza nagrania, ale w samochodzie i w radiu z cd cisza, płyta się kręci ale jakby pusta była, ponownie do laptopa i do kompa pc i gra dobrze.... Co znowu jest nie tak?
  • Level 1  
  • Level 8  
    Mobali wrote:
    anmedia wrote:
    Zaletą programu, który proponowałem, jest właśnie zestaw gotowych szablonów. To bardzo ułatwia pracę osobom, które nie mają dużego doświadczenia. Tu przykład CD Burner dla Windows (w polskiej wersji językowej) - wystarczy wybrać gotowy szablon, przeciągnąć pliki i uruchomić nagrywanie. Działa rewelacyjnie, mimo że darmowy ;-)

Dziękuję, wieczorem pobrałam CD BURNER, i mam trzy płyty nagrane, działają na starszym odtwarzaczu cd, niestety, płyty incore nowe do bani, program ich nie widzi ale inne płyty sony nagrały się bez problemu...pozdrawiam..inne programy odinstalowałam i zostaję z CD BURNER.
  • Level 8  
    Mobali wrote:
    anmedia wrote:

Dziękuję, wieczorem pobrałam CD BURNER, i mam trzy płyty nagrane, działają na starszym odtwarzaczu cd, niestety, płyty incore nowe do bani, program ich nie widzi ale inne płyty sony nagrały się bez problemu...pozdrawiam..inne programy odinstalowałam i zostaję z CD BURNER.

Dodano po 9 [minuty]:

Dostałam jak dla mnie laika super odpowiedź , po zainstalowaniu CD BURNER nagrywam płyty bez problemu, trzeba też mieć lepszej jakości płyty, incore nie widzi program, ale sony od razu i nagrywa. Przy nagrywaniu ustawiłam mniejszą prędkość i teraz na starszym odtwarzaczu cd gra bez problemu.