Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ktory amplituner ma blokade przyciskow, blokada rodzicielska, CHILD LOCK?

18 Maj 2019 13:26 183 10
  • Poziom 14  
    Czesc!

Wiem, ze mozna zablokowac od lodowki, przez piekarnik, po telewizor, ale czy amplitunery (modele tegoroczne, czy zeszloroczne) rowniez posiadaja taka opcje? Synek juz dosiega do wzmacniacza i niestety bede musial wymienic starego poczciwego DENON-a na cos nowszego (juz z flac-ami, lanem, radiem internetowym etc.), zeby nie musiec go uspokajac po tym jak zlapie za potencjometr i rozkreci na calego...

Z gory dzieki za odpowiedzi!
  • Poziom 16  
    W amplitunerach Onkyo możesz ustawić maksymalną głośność, ale panelu nie zablokujesz. Dziecko będzie mogło rozkręcić ale tylko do poziomu jaki ustawisz.
  • Poziom 14  
    Ale cala reszte moze kliknac, w sensie przelaczyc wejscie albo poprzestawiac przypadkiem inne ustawienia?

Kurcze, ze zaden producent na to nie wpadl...
  • Poziom 15  
    Nie wiem czyktos oferujeruje blokade na wszystkie funkcje, ale jest proste rozwiazanie Twojego problemu.Zalaczam fotke. Ktory amplituner ma blokade przyciskow, blokada rodzicielska, CHILD LOCK?
  • Poziom 14  
    Haha :) dobre. Tyle, ze moj ampli jest na gorze, na polce, pelen dostep. [szyba slaba, juz bym wolal sobie zrobic klape po bozemu otwierana do dolu]
  • Poziom 38  
    To nie szyba tylko plexa.

Poza tym, nie wystarczy przełożyć radio na wyższą półkę?
  • Poziom 14  
    Nie no, serio, to nie jest rozwiazanie. U mnie nie ma polek, a jest jedna wiszaca szafka z szufladami. Nie ma czegos takie jak wyzsza polka albo nizsza polka - mozna tylko postawic na szafce...
  • Poziom 14  
    Czekajcie, ale temat nie jest o tym "co zrobic z amplitunerem na czas niemowlectwa", tylko czy istnieje amplituner albo funkcja, ktora polaczy jedno z drugim (niemowlaka z muzyka) :)

Bardzo dziekuje za wszystkie pomysly, ale przywoluje do porzadku ;)
  • Poziom 15  
    To moze wskaz telewizor ktory jak napisales w pierwszym pytaniu posiada ta funkcje, czyli brak reakcji na sterowanie pilotem i przyciskami na telewizorze.Nie twierdze, ze nie ma, ale sam jestem ciekaw jak to dziala, bo nigdy sie z tym nie spotkalem w tv.Ja na tv box’sie mam pin-ale to tylko na niektorych kanalach, nie na telewizji publicznej, no i to nie na telewizorze.Przykladowo, ogladam tv, ide do ogrodu na chwile, dziecko lapie za pilota i jak wyglada ta blokada i jakie tv ja maja.To jakis pin?

Dwa najlatwiej jak bys zapodal fotke z miejsca zbrodni, bedzie najlatwiej cos wymyslec, o ile takich ampow nie ma.

Ja tak rozwiazalem problem dostepu do moich zabawek:

Ktory amplituner ma blokade przyciskow, blokada rodzicielska, CHILD LOCK?
  • Poziom 14  
    Z pilotem do tv jest latwa sprawa - wystarczy go zabrac ze soba albo umiescic odpowiednio wysoko ;)
    Jesli chodzi o tv, to na pewno niektore lg tak mialy, ze raz blokada toru IR, a dwa blokada przyciskow na panelu tv. Tak, pin sie ustawialo.

Hmm, musialbym sie pozegnac z gwarancja, ale moze wystarczyloby odpiac tasme od sterowania z panelu i juz...