Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Came home hg600 brama nie zamyka sie

Nikonel3 18 May 2019 20:02 1005 7
    Nikonel3
    Level 4  
    Witam po miesiącu użytkowania bramy, dzisiaj ją otworzyłem i juz nie mogłem zamknąć z pilota. Pioloty zupełnie nie współpracowały z bramą. Skasowałem ustawienia, zaprogramowalem na nowo zasięg otwierania i zamykania bramy a następnie wszystkie piloty. Niby wszystko ok tyle że brama na pilota działa jedynie na otwieranie. Powinno działać otwórz, stop, zamknij, stop, otwórz , stop itd. U mnie teraz jest otwórz, stop, otwórz, stop, otwórz itd. Brak zamknij. Co może być nie tak, jak to naprawić
    rubik123
    Level 13  
    Problem z fotokomórkami (przeszkoda, zanieczyszczenie, uszkodzenie). A może tylko luźny przewód...
    Nikonel3
    Level 4  
    Czyli co powinienem zrobić żeby wróciło do normy
    rubik123
    Level 13  
    1. Najpierw sprawdź czy fotki patrzą na siebie
    2. Pomachaj przy fotce odbiorczej ręką przysłaniając ją posłuchaj czy przekaźnik wewnątrz "cyka".
    3. Włącz w telefonie aparat foto i skieruj na fotkę nadawczą, zobaczysz czy wysyła IR.
    Nikonel3
    Level 4  
    Pokombinowałem trochę z ustawieniami na siłowniku bramy garażowej i okazało się że jak miałem ustawione fotokomórki włączone to pilot działał tylko otwórz- stop- otwórz-stop itd. Ustawiłem więc fotokomórki wyłączone i pilot działa normalnie, tak jak powinien. Niestety nie rozumiem dlaczego po kilkudziesięciu sekundach brama będąc w pozycji otwarte, sama się zamyka. Może mnie ktoś poinstruować co i jak nacisnąć na panelu siłownika żeby to zmienić.
    rubik123
    Level 13  
    Czyli problem fotokomórek nie został naprawiony. Wyłączyłeś opcję zabezpieczenia co jest niedopuszczalne (zgniecenie osoby, samochodu). Brama sama się zamyka po czasie ponieważ masz tak ustawione w ustawieniach centrali.
    Nikonel3
    Level 4  
    Ok nie wiedzialem, zmieniam to i chyba wyślę sprzet do serwisu. Przy tej opcji z wylaczonymi fitokomorkami gdzie działa pilot, brama zamykala sie samoczynnie tylko jak miala w zasiegu pilota.
    rubik123
    Level 13  
    "... brama zamykala sie samoczynnie tylko jak miala w zasiegu pilota...."

Niemożliwe. Masz ustawione samoczynne zamykanie po czasie. Wyjmij baterię z pilota to się przekonasz, że też się sama po czasie zamknie.