Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra g x18xe1 - Szarpie, dławi się

18 Maj 2019 22:00 1071 4
  • Poziom 2  
    Witam posiadam astre g 2000r. X18xe1 bez LPG i zwracam się z problemem jakim jest szarpanie, dławienie się.
    Podczas przyspieszania lub nawet normalnie podczas jazdy potrafi jakby szarpnąć, przydławić się. Przy 1, 2 biegu szarpnie tak jakbym zrobił tzw. kangura.
    Podczas normalnej jazdy również sekundowo kleknie.
    Dodam, że wyżej wymienione objawy są okresowe, nie występują zawsze i nie za każdym razem.
    Zauważyłem też, że ssanie raz złapie tak że szybko wskoczy na ok. 1500-2000 obr i odrazu gwałtownie spadnie na 1000 i tak chwilę trzyma poczym spadnie. Innym razem wskakuje na 1500obr poczym pomału schodzi.
    Inna rzecz to to że po odpaleniu nie ważne jakie ssanie wyżej wymienione się załaczy i np. poczekam dosłownie chwilę jakieś 10sek i ruszę nie czekając aż ssanie całkiem się wyłączy to podczas przyspieszania samochodem przez chwilę szarpie, nie chce przyspieszać poczym nagle jakby się odblokował i wszystko jest ok.
    Zauważyłem też że czasem cisnąć np. Na 3 biegu do odcinki to przy 4,5 tys obrotów potrafi przymulić jakbym go zalał. I to też nie zawsze.
    Błędów nie wyrzuca żadnych.
    Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, świece, używana cewke (bo poprzednia miała przebicie na 2 cyl od rozrządu)
    Wyczyściłem EGR, przepustnice, dołożyłem masę do przepływomierza bo wywalało check engine.
    Przed i po odpięciu wtyczki przepływomierza nic się nie dzieje jedynie w momencie odpiecia i podpięcia samej wtyczki silnik przykuleje noi wyrzuci check (na odpietej).
    Napisałem wszystko co zaobserwowałem może coś Wam to pomoże w diagnostyce bo sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
    Z góry dziękuję za pomoc i proszę nie usuwać tematu
  • SterControlSterControl
  • Poziom 7  
    Mi nasuwa się tylko jedno, może lewe powietrze dostaje się do komory spalania.
    A jak nie lewe powietrze to może wtryski, tylko dobierz odpowiednie na zamianę żeby nie było znowu problemu.
  • SterControlSterControl
  • Moderator Samochody
    grzesiek1503 napisał:
    Błędów nie wyrzuca żadnych.
    Sobie chyba żarty robisz. tak naprawdę, to nic nie sprawdziłeś i tyle. Sterownik Siemens, z plastikowym deklem, przykręcony do głowicy naprzeciwko akumulatora?
  • Poziom 26  
    grzesiek1503 napisał:
    Wyczyściłem EGR, przepustnice, dołożyłem masę do przepływomierza bo wywalało check engine.

Sprawdź masowania karoserii oraz silnika zamiast dokładać masowanie. Jedno powinno być od karoserii do silnika, drugie od karoserii do akumulatora i trzecie prawdopodobnie gdzieś pod kokpitem.
    grzesiek1503 napisał:
    Napisałem wszystko co zaobserwowałem może coś Wam to pomoże w diagnostyce bo sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
    Z góry dziękuję za pomoc i proszę nie usuwać tematu

Każdy wyrzucony check engine to jeden zakodowany błąd w pamięci komputera więc podjedź do mechanika niech ci podepnie pod komputer i zczyta błędy. Może od razu ci coś poradzi.
    Sprawdź przy okazji szczelność dolotu oraz stan przewodów wysokiego napięcia.
  • Poziom 2  
    Powiem tak w sobotę odpinalem sonde lambda oraz przepływomierz oczywiście wywołując check, który zgasł po krotkiej jeździe.
    Dzisiaj jadąc samochodem po kilku km od zatankowania (odrzucam teorie o paliwie bo tankowalem na bp wcześniej na Orlen i na przemian i takie same objawy były jak pisałem w pierwszym poście) nagle samo z siebie wywalilo check, samochód zaczął szarpać itp. Zjechalem na bok i szybko metoda na spinacz wyblyskalem bledy
    P0100 - "Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - usterka"
    P0110 - "Czujnik temp. powietrza wlotowego - usterka"
    P0135 - "Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 1) - usterka"
    P0505 - "Układ regulacji biegu jałowego - usterka"

Po kilku km check sam zgasł i samochód normalnie jechal
    A dziś wymieniłem przewód masowy od karoserii do silnika bo stary po odkreceniu się rozsypal

Dodano po 18 [godziny] 58 [minuty]:

Dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej po kasowanie błędów został tylko P0505
    Ktoś wie gdzie dokładnie tkwi problem?