Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master - Klima działa tylko przez chwile

18 Maj 2019 22:46 651 7
  • Poziom 10  
    Witam Panowie.
    Nie jestem fachowcem w temacie klimatyzacji. Można powiedzieć, że dopiero stawiam pierwsze kroki. Posiadam Renault Master III 2015
    Gdy włączę klimatyzacje to LP spada do ok 2 bar, rośnie do ok 5 Natomiast HP podobnie do 5-6 i tak trzyma cały czas klima po napełnieniu czynikiem dmuchała zimnym może około 1 min a reszte przestała co moze być przyczyną ZAWÓR ROZPRĘŻNY???
  • Poziom 13  
    Witaj. Udało się znaleźć usterkę? Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Może jakaś nieszczelność? Była sprawdzana czynnikiem z kontrastem?
  • Poziom 13  
    U mnie w masterze jest problem z tym że zamarza parownik. Zaczyna wzrastać temperatura nawiewu po wyłączeniu klimatyzacji na parę minut wraca do normy do kolejnego zamarznięcia. Nie wiem co może być przyczyną. Na parowniku nie ma czujnika szronienia itp. nie mam wiedzy czy w sprężarce jest jakiś zawór wydajnościowy. Nabijacz stwierdził że ilość czynnika ok i ciśnienia lp i hp prawidłowe.
  • Moderator Samochody
    waldek1981 napisał:
    Może jakaś nieszczelność? Była sprawdzana czynnikiem z kontrastem?

Najgorszy sposób na weryfikację szczelności układu...

W masterze jaki kompresor? sprzęgło ? zawór sterujący wypełnieniem kompresora?
  • Poziom 13  
    Witaj. Sprężarka jak na zdjęciu. Jeśli chodzi o zawór to niestety nie posiadam takiej wiedzy. Renault Master - Klima działa tylko przez chwile
  • Poziom 13  
    Jeśli chodzi o mój przypadek to tak sprzęgło działa prawidłowo, natomiast klimatyzacja działa do momentu zamarznięcia parownika około 30 min po tym czasie wzrasta temperatura nawiewów i po wyłączeniu a/c na parę minut znowu chłodzi.