Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Separacja sygnału audio od iluminofonii

19 Maj 2019 11:49 93 4
  • Poziom 5  
    Witam
    Zbudowałem iluminofonię z kitu AVT1853 bez części mikrofonowej.
    I teraz chcę zabezpieczyć źródło sygnału audio, (jeśli jest to w ogóle potrzebne).
    Myślałem nad użyciem transoptora, jednak on potrzebuje 50mA i nie wiem w jakiej konfiguracji go użyć?
  • Poziom 24  
    Separację galwaniczną od sieci masz realizowaną w transformatorze zasilacza, który dostarcza napięcia +12V zasilającego układ. Elementy wykonawcze (LED) też wymagają niskonapięciowego zasilania. Rezystor ,,podciągający" R8 (2,2k) do gałęzi +5V nie spowoduje uszkodzenia obwodu wyjściowego sygnału z Twojego sprzętu.
  • Poziom 32  
    Rezystor polaryzuje wstępnie mikrofon. Tego członu Kolega autor nie montował. Korzysta z wejścia liniowego i to wystarczy (ewentualnie jakaś regulacja poziomu)
  • Poziom 24  
    Justyniunia napisał:
    Rezystor polaryzuje wstępnie mikrofon. Tego członu Kolega autor nie montował. Korzysta z wejścia liniowego i to wystarczy (ewentualnie jakaś regulacja poziomu)

Tak, tylko zgodnie z dokumentacją (cyt. ,,Na płytce znajduje się wejście CINCH dla bezpośredniego doprowadzenia sygnału AUDIO o poziomie 0,7 V (typowe wyjście
    słuchawkowe).") jest to wejście niskoimpedancyjne. Wątpię by wysterować się przez nie dało sygnałem 775mV z wysokoomowego źródła.