Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hulajnoga Viron 1000 W. Przestała działać czy to akumulatory?

airwolff 19 May 2019 11:56 2019 6
    airwolff
    Level 12  
    Witam nie znalazłem nic w sieci na temat mojego problemu. Otóż kupiłem córce hulajnogę Viron 1000 W. Hulajnoga w tamtym sezonie jeździła bezproblemowo teraz jest problem. Akumulatory naładowane każdy z osobna 12 V razem 36V, kontrolka od akumulatorów na zielonym. Próbuje ruszyć nie jedzie kontrolka akumulatorów na żółte pole. Kontroler wymieniałam już dwa razy. Czy to mogą być już padnięte akumulatory? Jak zmierzyć prąd rozruchowy tych akumulatorów ewentualnie jak zmierzyć je pod obciążeniem? Chyba że ktoś ma jakieś inne pomysły na taką usterkę? Z góry dziękuję za pomoc.
    andrzej55
    Level 36  
    Witam.
    Jakiego typu te akumulatory? Może masz zanieczyszczone klemy (zaciski) na nich. Możesz obciążyć halogenami, innymi żarówkami.
    airwolff
    Level 12  
    Akumulatory żelowe.
    andrzej55
    Level 36  
    Zobacz woltomierzem jak zachowują się po obciążeniu jakąś żarówką reflektorową (obydwa włókna 110W). Jeśli stały przez zimę rozładowane, to mogą się już nadawać do utylizacji.
    airwolff
    Level 12  
    Drodzy forumowicze akumulatory nowe zakupione. Hulajnoga ani drgnie kontrolki od ładowania przy manetce się nie świecą w ogóle. Jak była na gwarancji to wymieniałam kontroler 3 razy. Ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób sprawdzić kontroler czy nie jest uszkodzony? Nie mam już sił do tej hulajnogi.

Dodano po 8 [godziny] 36 [minuty]:

Hulajnoga Viron 1000 W. Przestała działać czy to akumulatory? Hulajnoga Viron 1000 W. Przestała działać czy to akumulatory? Hulajnoga Viron 1000 W. Przestała działać czy to akumulatory?
    Arturbaterie
    Level 1  
    Sprawdziłeś bezpiecznik?
    andrzej55
    Level 36  
    Na tej płytce jest elementów co kot napłakał, do sprawdzenia w pół godziny. Zacznij od zmierzenia czy na sterownik dociera zasilanie.