Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] opel vivaro 2010 2.0cdti - Glosna praca silnika

19 Maj 2019 13:43 351 4
  • Poziom 9  
    Witam ponownie szanownych uzytkownikow zakladam nowy temat poniewaz nie moglem znalezc podobnego problemu .Od pewnego czasu jest tak odpalam silnik zimny jest cicho pracuje plynnie start jest bez problemu ,natomiast gdy sie nagrzeje praca jest bardziej basowa tak jakbym jezdzil samochodem bez filtra powietrza .Przedtem silnik pracowal jak w osobowym aucie ,a teraz niewiem troche wydaje sie za glosny.Moc jest przyspiesza normalnie spalanie tez na niskim poziomie.Wszystko bylo wyczyszczone i sprawdzony caly uklad dolotowy do kolektora ssacego.Komputer nie wykazuje bledow .Nie rozbieralem jeszcze kolektora ssacego .Czy ktos moze ma jakies pomysly .Dziekuje za zainteresowanie sie tematem.pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witaj!
    Sprawdź olej miarka, zobacz co jest pod korkiem.Jak olej będzie dobry to sprawdź osprzęt.
    Alternator,napinacz paska.
    Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 9  
    Witam dziekuje co do oleju to wymieniam co jakies 8000km i jest to olej napewno nie z Biedronki :)//narazie dzieki czestej wymianie znikl mi problem z przedmuchem par oleju w okolicach korka wlewu .Alternator mialem ostatnio na wierzchu bo padla mi pompa wspomagania i go oczyscilem z brudu raczej lozyska chodzily cicho //pasek +napinacz moze nadszedl jego czas sprawdze w sobote /pytanie profilaktycznie co wymienic w zestawie z paskiem co jest zalecane /dziekuje i pozdrawiam Rafal
  • Poziom 9  
    Witam mysle ze udalo sie naprawic .kupilem nowy napinacz poniewaz stary mial okolo 1 mm luzu i troche lozysko szumialo .Halas pewnie wzrastal gdy sie nagrzalo.Pompa wody tez miala wyczowalny luzi praktycznie wirnik plastykowy rozpadl sie na dwie czesci po wyciagnieciu ,zostala tez wymieniona . Pasek profilaktycznie rowniez moje auto ma 9 lat moze pasek tez tyle ma .Nastala cisza delikatnie buczy tylko pompa wspomagania , sadze ze to normalne bo pompa byla tania i jakiejs firmy nieznanej .Dziekuje Miro.nasz ja bym dalej zaglebial sie sprawe ukladu dolotowego .

Dodano po 1 [minuty]:

Uwazam ze temat mozna zamknac dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam mysle ze udalo sie naprawic .kupilem nowy napinacz poniewaz stary mial okolo 1 mm luzu i troche lozysko szumialo .Halas pewnie wzrastal gdy sie nagrzalo.Pompa wody tez miala wyczowalny luzi praktycznie wirnik plastykowy rozpadl sie na dwie czesci po wyciagnieciu ,zostala tez wymieniona . Pasek profilaktycznie rowniez moje auto ma 9 lat moze pasek tez tyle ma .Nastala cisza delikatnie buczy tylko pompa wspomagania , sadze ze to normalne bo pompa byla tania i jakiejs firmy nieznanej .Dziekuje Miro.nasz ja bym dalej zaglebial sie sprawe ukladu dolotowego .

Dodano po 1 [minuty]:

Uwazam ze temat mozna zamknac dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Wymiana pompy wody +napinacz+nowy pasek napedu .Problem tkwil w lozyskach .Samochod ma ponad 220 tys.km i 9 lat .Nadszedl czas na te podzespoly .