Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przyłączenie mikroinstalacji na nowych zasadach Energa

bystrym 19 May 2019 13:54 2406 8
    bystrym
    Level 9  
    Witam planuję przyłączenie instalacji ok 5 kw na nowych przepisach które od niedawna weszły w życie. Budowę mikroinstalacji chcę wykonać we własnym zakresie a jedynie skorzystać z pomocy elektryka który sprawdzi poprawność wykonania i podbije dokumenty.
    Posiadam przyłącze trójfazowe, moc przyłączeniowa 16 kw.
    Chcę podłączyć inwerter jednofazowy, który jak i panele będą używane.Proszę o pomoc w tym temacie za co z góry dziękuję.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bystrym
    Level 9  
    Czy jest na forum osoba z uprawnieniami która podejmie się sprawdzenia poprawności wykonania instalacji fotowoltaicznej i podbije dokumenty okolice Ciechanowa .
    sethir
    Level 12  
    FankyKoval wrote:
    i będzie miał do 3,68 kw to podłączysz .

Do 14.10.2019 można podłączać jednofazowo o mocy do 4.6 kW a 3.68 kW zacznie obowiązywać od 15.10.2019, więc kto chce jednofazowo więcej niż 3,68 kW to się musi spieszyć.
    Jednocześnie jak będzie w przyszłości potrzeba rozbudowy to nie pozwolą na więcej na jednej fazie niż 3,68 kW.

Inna sprawa jak zadałem pytanie do ENERGA to dostałem odpowiedź, że oni na to nie zwracają uwagi w co nie wierzę.
    Tech132
    Level 25  
    W PGE Radom już wymagają certyfikat nc rfg nie stosują żadnego okresu przejściowego .
    CKCK
    Level 15  
    Witam!
    Nie dość ze kol. potrzebuje elektryka do odbioru elektrowni to jeszcze elektryka do przeróbki tablicy bezpiecznikowej.
    Nie jest to po fachowemu.
    Znam to z autopsji .
    Ze skromnych 3 później 4 kW jednofazowych przeszedłem na 9,6kiW 3 fazowe.
    A tak 5kW 3 fazowe możne sobie rozwijać max. do swoich 16kw.(do 10 kW jest przelicznik 0,7)
  • Helpful post
    sethir
    Level 12  
    Wszystko było by fajnie, gdyby bez problemowo dało się bilansować wektorowo na poziomie licznika, a tak jak masz produkcję na jednej fazie 3,6 kW i na tej fazie włączysz czajnik + włączy się grzałka w pralce to już musisz dobrać z sieci na tej fazie a licznik tego nie zbilansuje międzyfazowo. Mimo iż na pozostałych dwóch fazach masz również 3,6 kW produkcję.

Dlatego jeśli nie potrzeba więcej niż te 4,6 kW dzisiaj i raczej w przyszłości też nie będzie potrzebne to trzeba się spieszyć z zgłaszaniem 4,6 kW na jednej fazie.