Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MF 140 - Prądnica -dobór/dopasowanie regulatora napięcia.

19 Maj 2019 19:40 162 7
  • Poziom 2  
    Posiadam Fergusona 140 i jest brak ładowania. Sam regulator wygląda w tragicznym stanie wiec podejrzewam jego usterkę - ingerencja trzeciej osoby. Nie byłem w stanie znaleźć zdjęcia idealnie odwzorującego moją prądnicę.
    Opisze po krótce:
    Do prądnicy dochodzą dwa przewody od regulatora napięcia - jeden jest na jego końcu, drugi (gdy prądnica jest zamontowana) znajduje się w tylnej części jak na załączonym obrazku.
    Podczas pracy silnika napięcie mierzone na tylnym zacisku prądnicy względem masy wynosi około 13.6V.
    Pytanie z czego mogę dopasować regulator?
    Mam jakieś od ruskiego T-25 - PB1, oraz mechaniczne i elektroniczne Żuk/duży fiat ale przystosowane do alternatora - więc te odpadają.
  • Poziom 2  
    100% pewności że od c-330, a dokładnie RG15C będzie pasować ?
  • Poziom 41  
    Heniek_75 napisał:
    100% pewności

Tego nikt Ci nie zagwarantuje. Dobrze byłoby zdobyć oryginał.
    Gdybym to robił dla siebie, to wstawiłbym alternator.
  • Poziom 9  
    Dobry pomysł z alternatorem .Akumulator przy prądnicy nigdy nie będzie dobrze naładowany.Odczujesz to szczególnie zimą .Nawet bardzo dobra prądnica nie da Ci 14 v. Więc co ma regulować regulator ?.
  • Poziom 15  
    ryba.jerzy napisał:
    Nawet bardzo dobra prądnica nie da Ci 14 v
    Skąd taka wiedza ? ten regulator ma dwa styki jednostronny załącza prądnice w obwód gdy ociągnie odpowiednie napięcie(wyższe od panującego w instalacji) ,dwustronny do regulacji naciągniecie sprężynki powoduje zwiększenie napięcia popuszczenie zmniejszenie.Spokojnie osiągnie 14 V w c 330 ustawiałem koło 15 V
  • Poziom 38  
    Witam .
    Musisz stwierdzić jakiej mocy jest ta prądnica,jak również w jaki sposób sterowane jest wzbudzenie prądnicy.Jak dobrze pamiętam prądnice z traktora 15A miały sterowanie wzbudzenia masą,natomiast te z Żuka o prądzie 25A plusem .
  • Poziom 2  
    Oryginalnie regulator jaki jest zastosowany to PARIS RHONE YD-216 jest dostępny do kupna ale w kosmicznej cenie 89Euro
    MF 140 - Prądnica -dobór/dopasowanie regulatora napięcia.

Dodano po 5 [minuty]:

ryba.jerzy napisał:
    Nawet bardzo dobra prądnica nie da Ci 14 v. Więc co ma regulować regulator ?.

Jeśli by tak było to bezpośrednio połączył bym prądnice na aku