Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie długotrwałe kleje (plastik-plastik, plastik-guma)?

20 Maj 2019 01:15 381 5
 • Poziom 2  
  Cześć,
  szukam odpowiednich dla tych kryteriów opcji:
  1. Kleje, które po 1 użyciu długo jeszcze będą przydatne, bez wysychania itp. Jako że nie mam potrzeby zbyt częstego klejenia i nie chcę żeby się zmarnowały nawet jak dokładnie się je zakręci. Lub ewentualnie o jak najmniejszej pojemności.
  2. Jeden do zazwyczaj drobnych części plastik-plastik (np. mikrofon w headsecie), szybkoschnący.
  3. Drugi do części różnej wielkości (np. gumowy element podkładki do laptopa) plastik-guma, niekoniecznie szybkoschnący.
  Proszę o konkretne propozycje nazw w optymalnych (= niezawyżonych przez branding) cenach.
 • Poziom 1  
 • Poziom 26  
  Plastik-plastik to powód żeby długo nie trzymało.
  Musisz wiedzieć jaki to "plastik": PP, PE, HDPE, ABS itd. Do tego dobierasz klej. Dobranego zwykle potrzebujesz kilka kropel. Niestety, sprzedawcy oferują najczęściej 250 ml czy więcej. Przechowasz kilka miesięcy i wyrzucisz. Małe pojemności to kleje marketowe. Do klejenia przedmiotów pozostawionych w bezruchu. Wówczas wytrzyma.
 • Poziom 38  
  Niestety tak się nie da sam się ostatnio przekonałem klejąc materac (materiał PVC). Pierwsze klejenie butapren - porażka, drugie klejenie niemiecki klej do dętek - także porażka. Próbowałem tych klei gdyż dedykowany do PVC był nie do zdobycia lokalnie. Po wizycie w kilkunastu sklepach trafiłem klej Technicqll do miekkiego PVC i sukces (kupiłem 2 tubki na zapas bo klej trudno dostępny w mojej lokalizacji).
  Reasumując różnych klei mam już nazbierane całą paczkę ale i tak od czasu do czasu trzeba szukać nowych do nietypowych materiałów.
  Określenie plastik jest mało precyzyjne bowiem są takie plastiki, którego nawet najbardziej uniwersalny klej CA (cyjanoakrylowy) się nie czepia.

  Wracając do tematu w przypadku plastiku sprawę powinien załatwić klej CA. Zamiast kupować większe opakowanie lepiej kupić kilka mniejszych. Ja osobiście kupuje w sklepie KIK zestaw 5 sztuk po 3g każdy za 4 zł. Przejechałem się już na markowych klejach z marketów które potrafią wisieć wisieć na wystawach kilka lat i są nic nie warte.
  Do gumy butapren powinien się sprawdzić ale też niema gwarancji sukcesu gdyż obecnie to co wydaje się być gumą niekoniecznie nią jest (współczesne tworzywa elastomery, silikony itp.).
 • Poziom 26  
  Ważne są obciążenia mechaniczne działające na spoinę. Możesz np. Kropelką przykleić nosek do okularów, ale oprawkę soczewki czy pałąki - zapomnij.
  Polipropylenu oprócz mocno specjalistycznego kleju za sporą kasę lub zgrzewania niczym nie skleisz.