Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radwag WPX4500 - Wejście w tryb serwisowy

20 Maj 2019 12:35 396 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    waga jak w tytule wersja oprogramowania MBA w.41 z 2008 muszę skalibrować tę wagę. Jak wejść w tryb serwisowy celem wykonania kalibracji zewnętrznym wzorcem masy. Na płycie jest szereg pinów od JP0 do JP7 (piny JP3 i JP4 są zwarte). Obok są jeszcze piny JP8 JP9 rozwarte. Nie chcę próbować na chybił trafił bo wiem, że można na diabła więcej narobić niż to warte, pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam, podeślij zdjęcie płyty będzie łatwiej znaleźć właściwy jumper
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    dołączam zdjęcie płyty głównej. Na czerwono zaznaczyłem opisane wcześniej piny.

Radwag WPX4500 - Wejście w tryb serwisowy
  • Poziom 24  
    Witam, według mnie to będzie druga od góry przy taśmie wyświetlacza
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Po zwarciu drugiej pary waga przy próbie wejścia w kalibrację wyświetla "Błąd 3.3 zablokowane DRH"
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ale w setup możesz wejść czy nie, bo jak tak to przejdź do P0 Factory i tam znajdziesz wszystkie parametry i kalibrację
  • Poziom 10  
    Witam, po założeniu zworki na drugi pin faktycznie pokazuje się P0 Factory(trzeba przewinąć menu). Kalibracja nie pomogła. Odczyt działek z A/C leci raz w górę raz w dół o kilkanaście tysięcy i nie chce się ustabilizować.
  • Poziom 24  
    Witam, sprawdź stan zawieszek może jest jakaś urwana lub przegięta
  • Poziom 10  
    Obejrzałem całość i wygląda na nienaruszoną, wszystko całe, ładne, "proste". Może waga oberwała z góry i dlatego tak te działki latają. Sam już nie wiem, muszę chyba z klientem porozmawiać co i jak z tą wagą było.
  • Poziom 43  
    Jeżeli działki latają to waga "dostała" i tylko wymiana czujnika pomoże.
  • Poziom 24  
    Sprawdź stan przetwornika elektromagnetycznego, czy nie jest zanieczyszczony, bo widzę jakiś osad poniżej tarownika . Najlepiej przy wyłączonej wadze podnieś i opuść kilka razy od strony optoczujnika dźwignię przetwornika sprawdzając czy nie ociera . Następny temat czy po załączeniu wagi jest cicho czy słychać przydźwięk od głośnej pracy elektromagnesu, bo jeżeli tak, to jest źle dobrany punkt wzbudzenia lub się zmienił poprzez uszkodzony czujnik "opto" lub zimne luty
  • Poziom 10  
    Dziękuję za cenne rady i okazaną pomoc, na pewno przydadzą się w przyszłości, ale klientowi strasznie się piekli z tą wagą i musiałem wysłać ją dziś do Radwagu. Zobaczymy co "koledzy" zdiagnozują i napiszą. Tak czy siak jak się czegoś dowiem to napiszę na forum dla potomności:-)
  • Poziom 10  
    Waga wróciła z serwisu po dwóch tygodniach. Wymieniona została płytka silniczka i naprawiony układ kalibracji wewnętrznej. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 43  
    zakob napisał:
    ... Temat do zamknięcia.

No to go zamknij. Dostaniesz jeszcze punkty extra a przydadzą Ci się.