Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczony dostęp do sieci

20 Maj 2019 16:27 243 13
  • Poziom 12  
    Dzień dobry

Mam problem z siecią wi-fi.Podczas przeglądania internetu co jakiś czas , strony przestają się ładować (ta witryna jest nieosiągalna).Klikam w dostęp do internetu , a tam wyświetla się : "ograniczony dostęp.Restartuje wi-fi , łącze się z siecią ponownie i internet jest , po czym po jakimś czasie (kilkadziesiąt minut) problem znowu się pojawia.Jak sobie z tym poradzić ?

Internet :Orange , router TP link
  • Poziom 43  
    tisu14 napisał:
    router TP link

Jaki?

Jaka karta sieciowa? Sterowniki zaktualizowane?
    Na kablu jest internet ciągle?

Resetowałeś ustawienia routera do fabrycznych?
    Wgrywałeś najnowszy firmware routera?
  • Poziom 43  
    Zobacz w panelu, czy nie masz czasem opcji ograniczenia po godzinie dla danego MAC Adresu. Serwer DHCP nie przyznaje IP z puli tylko jakieś losowe się nadaje typu 169...
  • Poziom 43  
    Tremolo napisał:
    Zobacz w panelu, czy nie masz czasem opcji ograniczenia

Co do ograniczania, to można też sprawdzić opcje zasilania oraz opcje karty sieciowej, czy nie ma zaznaczonego wyłączania po jakimś czasie.
  • Poziom 12  
    Router TP link w8901g

Karty sieciowe :

INTEL(R) WIFI LINK 5100 AGN

INTEL (R) 82567 LM Gigabit network connection
  • Poziom 13  
    Jeżeli wogóle router traci dostęp do internetu to warto też sprawdzić zasilacz.
  • Poziom 33  
    Sprawdź, czy podczas ograniczenia, możesz zapingować router.
  • Poziom 12  
    Czasami pojawia się jeszcze komunikat "Twój komputer wydaje się być poprawnie skonfigurowany, ale urządzenia lub zasobu (serwer DNS) nie odpowiada.
  • Poziom 43  
    Czasami Routery telefoniczne miały opcje automatycznego odświeżania IP publicznego po jakimś czasie. Różne ustawienia są. Dzieje się tak z wszystkimi urządzeniami czy tylko z jednym laptopem? Masz coś podpiete do sieci: np drukarkę Wifi? Często jak włączałem Laptop nr. 3 wybijało mi jeden z telefonów. Po resecie wstawało wszystko.
  • Poziom 12  
    Problem zaczął się pojawiać , odkąd technik zamontował kamerę internetową przed domem z rejestratorem.

Ogólnie jest tak (dwa laptopy , plus kamera kamera internetowa) , na drugim laptopie też czasami jest problem z połączeniem.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    tisu14 napisał:
    Problem zaczął się pojawiać , odkąd technik zamontował kamerę internetową przed domem z rejestratorem.

Wyłącz tą kamerę i rejestrator i sprawdź czy coś się poprawi.
    Miał on dostęp do routera podczas konfiguracji rejestratora?
  • Poziom 12  
    Miał dostęp.Jest taka możliwość , że z powodu kamery internetowej "wyrzuca" mnie z internetu ?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Jeśli jest coś źle skonfigurowane to może tak być. Wyłącz ten założony sprzęt i sprawdź działanie systemu tzn internetu.
  • Poziom 12  
    Zrestartowałem kamerę , rejestrator i router , na razie pomogło , internet chodzi bez problemów , zobaczymy jak będzie dalej.